مشارکت 600 دانشجو در المپیاد ورزش های همگانی مجازی وزارت بهداشت

به گزارش اهدا بلاگ، مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت گفت: 600 دانشجوی علوم پزشکی در نخستین المپیاد ورزش های همگانی مجازی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی مشارکت داشتند.

مشارکت 600 دانشجو در المپیاد ورزش های همگانی مجازی وزارت بهداشت

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از مفدا، رحمان خدابنده لو، مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت با ابراز خرسندی از برگزاری پیروز اولین دوره المپیاد ورزش های همگانی مجازی دانشجویان وزارت بهداشت، اظهار کرد: بسیار خوشحالیم که تحرک، نشاط و ورزش در سطح دانشگاه های علوم پزشکی تعطیل نشد و یکی از پیروزیت های ما در این راستا، برگزاری مسابقات ورزشی به صورت مجازی بود که خوشبختانه استقبال خوبی از سوی دانشجویان علوم پزشکی انجام گرفت.

وی با اشاره به مشارکت 62 دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی در اولین دوره المپیاد مجازی ورزش های همگانی، گفت: به همه دست اندرکاران کادر فنی واجرایی و بعلاوه مدیران و کارشناسان تربیت بدنی دانشگاه های علوم پزشکی که در راستا ترغیب و تشویق دانشجویان به این مسابقات ، کوشش گسترده ای انجام دادند، تشکر می کنم. امیدواریم بتوانیم با برگزاری مستمر و مدام این گونه المپیاد ها در سال های آینده، ورزش را بیش از پیش در میان دانشجویان پزشکی، توسعه دهیم. به هرحال کوشش داریم حتی بعد از ریشه کنی کرونا، در کنار برگزاری مسابقات و المپیاد های حضوری، این گونه المپیاد ها را هم به صورت مجازی برگزار کنیم.

وی گفت: پاندمی کرونا تمام جهان را فراگرفته است و کشور ما هم از این قاعده مستثنی نبود و نکته خوبی که در این ایام، به خوبی مشهود بود، این موضوع بود که کرونا نتوانست، برنامه های ورزشی در سطح دانشگاه های علوم پزشکی را تحت تاثیر خود قراردهد.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه در این دوره از المپیاد، ورزشکاران در شش رشته ورزشی طناب زنی، آمادگی جسمانی، روپایی، دارت، دوچرخه سواری و هدف زنی والیبال رقابت های خود را برگزار کردند، اظهار کرد: خیلی از ورزشکاران ما علیرغم این که به اسم کارورز در بیمارستان ها و مراکز درمانی، مشغول به فعالیت بودند، در این دوره از المپیاد، حضور یافتند که جا دارد از همه این عزیزان تشکر کنم. ورزش و تحصیل در کنار هم می تواند چاره ساز خیلی از مسائل باشد و از بروز خیلی از آسیب های اجتماعی جلوگیری کند.

خدابنده لو با اشاره به اینکه 5 رشته ورزشی در این المپیاد به صورت آفلاین و رشته دارت به صورت آنلاین و همزمان برگزار گردید، اضافه کرد: رشته هدف زنی والیبال در دو بخش تیمی وانفرادی و بعلاوه طناب زنی در دو آیتم مهارتی وسرعتی برگزار گردید. یکی از خصوصیات شاخص این المپیاد، مشارکت دانشجویان در رشته دوچرخه سواری بود. این مسابقات با یاری مسؤولان فدراسیون دوچرخه سواری برگزار گردید و از داوران و مسؤولان فنی این رشته برای داوری در این مسابقات، یاری گرفتیم.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه مسئله ای به لحاظ فنی و داوری در رشته های مختلف وجود نداشت، گفت: داوران و ناظران فنی با جدیت و دقت هرچه تمام تر، قضاوت این بازی ها را برعهده داشتند و استفاده از داوران ملی و بین المللی از ویژگی های شاخص این المپیاد بود و ما سعی کردیم درهر مسابقه از سه داور برای قضاوت استفاده کنیم تا شبهه ای وجود نداشته باشد و همین مساله باعث شد سطح فنی مسابقات دوچندان گردد. استفاده از داوران باتجربه در این مسابقات، سبب شد ورزشکاران، تمرکز خود را بیشتر معطوف به مسابقات نمایند.

خدابنده لو با اشاره به اینکه جوایز و مدال های این المپیاد، از لحاظ ارزشی کمتر از المپیاد حضوری نیست، گفت: با اعلام نتایج نهایی، به زودی حکم، مدال و جوایز دانشجویان برتر در هر رشته، به آن ها اعطاء خواهد شد و جوایز نقدی به حساب دانشجویان مقام آور، واریز می گردد.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت گفت: با واکسیناسیون به موقع دانشجویان، امیدواریم بتوانیم از مهرماه شاهد حضور دانشجویان در دانشگاه ها باشیم و در این صورت المپیاد ها و مسابقات ما در سطح وزارت بهداشت، به صورت فیزیکی همچون قبل برگزار خواهد شد. قطعا برای امسال، برنامه ها و مسابقات متنوع ورزشی (همگانی و قهرمانی) برای دانشجویان تدارک دیده ایم. البته برگزاری المپیاد و مسابقات ورزشی به صورت فیزیکی و حضوری، دلیلی بر عدم برپایی المپیاد ها به صورت مجازی نخواهد بود و ما سعی خواهیم کرد در کنار برگزاری المپیاد های فیزیکی، به صورت روتین و منظم، مسابقات ورزشی مجازی را هم دنبال کنیم. ما برای فعال نگه داشتن دانشجویان در رشته های مختلف ورزشی و ارتقای سطح آمادگی آن ها و هم افزایش مهارت های ورزشی این عزیزان، قطعا از فضای مجازی مدد خواهیم گرفت و به زودی برنامه های متنوع ورزشی به دانشگاه ها اعلام خواهد شد واطلاع رسانی های لازم انجام می گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 940

به "مشارکت 600 دانشجو در المپیاد ورزش های همگانی مجازی وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت 600 دانشجو در المپیاد ورزش های همگانی مجازی وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید