فروش گیشه های سینمای کره جنوبی 2 برابر شد

به گزارش اهدا بلاگ، با بازگشایی سینما ها پس از فروکش کردن بحران کرونا، فروش سینما های کره جنوبی نسبت به آخر هفته قبل 2 برابر شد.

فروش گیشه های سینمای کره جنوبی 2 برابر شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، به نقل از ورایتی، برای نخستین بار از زمانی که در ماه ژانویه کروناویروس گریبان گیر کره جنوبی شد، باکس آفیس این کشور سینمادوست نشان از بهبود چشمگیر داشت. رقم فروش بلیت در آخر هفته به 402 هزار رسید که کمتر از نیمی از ارقام یک آخر هفته در دوران عادی است، اما نسبت به آخر هفته قبلی 112 درصد رشد داشت.

2 عنصر مسئول این رشد بود: کوپن های تخفیف که به ارزش 5 دلار توسط شورای فیلم کره به تماشاچیانی اهدا شد که بلیت های سینمایی خریداری می کردند و همچنین بازگشت فیلم های بزرگ کره ای به سینماها.

فیلم تریلر کره ای مزاحم پنج شنبه منتشر شد؛ درست همان روزی که شورای فیلم کوپن های خود را به مردم ارایه کرد. این نخستین فیلم بزرگ کره ای بود که از زمان آغاز ویروس کرونا در کره توانسته در سینما ها اکران شود. این فیلم طی چهار روز نخست اکران سینمایی خود از فروش 289 هزار بلیت حدود 2.23 میلیون دلار درآمد کسب کرد. حدود 1.87 میلیون دلاری که این فیلم بین روز های جمعه تا یکشنبه به دست آورد مسئول 63 درصد از فروش ملی در آخر هفته بود.

شورای فیلم کره یک کمپین سه هفته ای راه اندازی کرده تا بتواند صنعت فیلم را که توسط کروناویروس نابود شده، بازیابی کند. تحت این کمپین شورا تا سقف 1.33 میلیون بلیت خریداری شده بین روز های پنج شنبه و یکشنبه را یارانه ای می کند. این سازمان نیمه دولتی اعلام کرده ممکن است این کمپین را برای مدت زمان طولانی تری تمدید کند.

حالا فیلم های کره ای بیشتری دارند برای اکران آماده می شوند و انتظار می رود باکس آفیس را بالاتر هم بکشند. از جمله آن ها می توان به معصومیت که روز دهم ژوئن اکران می شود، من و من که هجدهم ژوئن اکران می شود و #زنده که بیست وچهارم ژوئن منتشر می شود اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 263

به "فروش گیشه های سینمای کره جنوبی 2 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش گیشه های سینمای کره جنوبی 2 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید