شورش یا خشونت؟ ، اتفاقی که در هند می افتد

به گزارش اهدا بلاگ، خشونت جاری در دهلی یک شورش نیست بلکه وحشیگری ضد مسلمانان است و این ایدئولوژی مسموم و ناسیونالیست هندو است که باید برای خون های ریخته شده در خیابان های هند سرزنش گردد.

شورش یا خشونت؟ ، اتفاقی که در هند می افتد

اهدا بلاگ - فاطمه عباسی: صدها آمریکایی هندی تبار با اعتقادات مختلف، عصر آدینه در اعتراض به خشونت های اخیر در دهلی که منجر به کشته شدن دست کم 42 نفر و زخمی شدن صدها نفر شده است، در مقابل کنسولگری های هند در شهرهای مهم آمریکا تجمع کردند.

به گزارش الجزیره، دوشنبه گذشته شروع درگیری های سه روزه در پایتخت هند بود و اوباش هندو به خانه ها، مغازه ها و مساجد مسلمان حمله کردند. هدف این حملات معترضین قانون جدید شهروندی بود که اقدام به راهپیمایی نموده بودند.

گاردین طی مقاله ای نوشت: این خشونت ها پس از آن شروع شد که یک سیاستمدار محلی و رهبر حزب بهاراتیا جناتا (BJP)، کاپیل میشرا، تحصن های مسالمت آمیز در خیابان های دهلی را به خروج تهدید کرد و از پلیس خواست معترضین علیه قانون اصلاح شهروندی (CAA) را از خیابان ها خارج کند در غیر این صورت وی و طرفداران خود این کار را انجام می دهند.

CAA قانونی جدید است که به مهاجران بدون مدارک از کشورهای همسایه، اجازه شهروندی هندوستان اعطا می گردد مگر اینکه مسلمان باشند. این اولین قانونی است که هند از زمان استقلال خود، صریحا علیه مسلمانان صادر نموده و اعتراضات گسترده ای را به همراه داشته است.

الجزیره نوشت: CAA که در دسامبر گذشته تصویب شد با قانون ترامپ در ممنوعیت مسلمان مقایسه شده است زیرا این قانون اخذ تابعیت توسط مسلمانان را که تقریباً 15 درصد از 1.3 میلیارد نفر جمعیت هند را تشکیل می دهند، منع می نماید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 6

به "شورش یا خشونت؟ ، اتفاقی که در هند می افتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورش یا خشونت؟ ، اتفاقی که در هند می افتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید