شرکت های فناوری ملزم به رعایت حریم خصوصی کاربران جوان می شوند

به گزارش اهدا بلاگ، سه نماینده حزب دموکرات آمریکا از کمیسیون فدرال تجارت خواسته اند تا ایجاد تغییرات با هدف حفاظت از کاربران جوان در شرکت های فناوری مانند فیس بوک، یوتیوب و تیک تاک را تضمین کند.

شرکت های فناوری ملزم به رعایت حریم خصوصی کاربران جوان می شوند

اد مارکی، کتی کاستور و لوری تراهان در نامه ای به نگرانی های قانونگذاران درباره کاربران جوان در فضای آنلاین و تعهدات اخیر شرکت های فناوری اشاره کردند.

به گفته آنها وظیفه کمیسیون فدرال تجارت تضمین این موضوع است که پلتفرم های فناوری در راستای بیانیه های عمومی و سیاست های درباره حریم خصوصی بچه ها و نوجوانان عمل نمایند.

این در حالی است که در هفته گذشته فرانسیس هوگن کارمند سابق فیس بوک در جلسه استماع کمیته بازرگانی کنگره شهادت داد و گفت: محصولات فیس بوک به بچه ها و بازار سهام آسیب می رساند و دموکراسی را تضعیف می نماید.

همین امر نقدها وسیعی را علیه فیس بوک برانگیخت.

قانونگذاران با اشاره به استفاده روزافزون کاربران جوان از فضای آنلاین در نامه خود به کمیسیون فدرال تجارت نوشته اند: ما شما را تشویق می کنیم تا از تمام ابزارهای در اختیار خود استفاده و عملنمودهای مربوط به داده ها در شرکت ها را آنالیز کنید. بعلاوه تضمین کنید آنها به تعهدات عمومی خود پایبند هستند.

به همین دلیل انگلیس در ماه گذشته با اجرای قانون کد طراحی مناسب سنی (Age Appropriate Design Code) تغییراتی را در این زمینه اجرایی نموده است.

این در حالی است که کمیسیون فدرال تجارت آمریکا و فیس بوک از اظهار نظر در این باره خودداری نموده اند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 آبان 1400 بروزرسانی: 1 آبان 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1032

به "شرکت های فناوری ملزم به رعایت حریم خصوصی کاربران جوان می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های فناوری ملزم به رعایت حریم خصوصی کاربران جوان می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید