سمن های استان مرکزی غربالگری شوند

به گزارش اهدا بلاگ، خبرنگاران/مرکزی معاون استاندار مرکزی خواهان غربالگری سمن ها و تفکیک سمن های فعال از غیر فعال شد.

سمن های استان مرکزی غربالگری شوند

بهروز اکرمی 25 مردادماه در نشست با سمن های استان مرکزی با قدردانی از همکاری سازمان های مردم نهاد در خدمات مربوط به کنترل کرونا از زمان شیوع این ویروس، اظهار کرد: سمن های سازمان های مردم نهادی هستند که پشتوانه مردمی را یدک می کشند. مردم در هر جامعه ای سرمایه هایی تمام نشدنی هستند و این داوطلبان نمایندگان مردم هستند.

وی توضیح داد: هر مسئول عاقلی باید از استفاده از ظرفیت سمن ها به عنوان یک پتانسیل استقبال کند، مگر می توان از این افراد متخصص در حوزه های مختلف ساده گذشت؟ هر کس دست رد به سینه سمن ها بزند باید به دیگر رفتارهای او شک کرد، چراکه هر جا سمن ها ورود نموده اند موفقیت بیشتری حاصل شده است.

اکرمی با بیان اینکه بهترین گزینه برای اداره امور سازمان ها مردم نهاد خود سمن ها هستند و نباید منتظر کسی باشند، اضافه نمود: دولت و مجموعه استانداری خدمتگزار سمن ها خواهد بود ولی در نهایت، اداره کننده، تصمیم گیر و راهنمایی کننده سمن ها هستند.

وی تاکید نمود: باید بین سمن های کوشش گر و فعال با سمن هایی که فقط اسم آنها ثبت شده است تفاوت قائل شویم، بر همین اساس غربالگری سمن ها باید انجام گیرد و بهتر است خود سمن ها این کار را انجام دهند. نباید صرفا به دنبال کمیت بود کما اینکه 200 تا 300 سمن فعال و اثرگذار ارزش و اهمیت بیشتری نسبت به هزار سمن صرفا ثبت شده دارند و باید برای کیفی سازی فعالیت سمن ها برنامه ریزی درستی با مشارکت سازمان های مردم نهاد داشت.

معاون استاندار مرکزی در مورد حضور سمن ها در جلسات اعلام کرد: نمایندگان سمن ها می توانند در تمامی جلسات و کارگروه ها به غیر از شورای تامین حضور داشته باشند و قطعا از این مشارکت استقبال خواهیم کرد بر همین اساس طی دو هفته آینده نماینده سمن ها برای حضور در جلسات معرفی گردد و بدون هیچ منع قانونی می توانند در جلسات و کارگروه ها حاضر باشند.

وی با اشاره به اختلافاتی که بین بعضی سمن ها وجود دارد، اظهار کرد: در این خصوص تعبیر دعوا را نمی پذیرم، قطعا به دلیل تعدد سمن ها اختلاف نظر و سلیقه وجود دارد، اما خوشبختانه آنچه مشهود است این است که با وجود اختلاف نظرها همه دور یک میز جمع شده ایم و برای تحقق منافع عمومی کوشش داریم.

اکرمی با اشاره به برگزاری نشست های تخصصی بین سمن ها و دستگاه های اجرایی اضافه نمود: می توان برای آموزش سمن ها تقویم آموزشی تهیه کرد، استانداری برای همکاری جهت برگزاری این دوره ها آمادگی دارد چراکه اقدامی در راستای کیفیت بخشی به سمن هاست.

وی بر لزوم استفاده شهرداری ها و دهیاری ها از ظرفیت سمن ها تاکید نمود و خواهان تهیه ضابطه برای آن شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با بیان اینکه مسئول به معنای پاسخگوست و پذیرای نقدهای بجا و منصفانه هستم چراکه مسئول باید سعه صدر لازم را در برابر برطرف مسائل و نقدها داشته باشد، گفت: آنچه مسلم است این است که نباید غیرمنصفانه صحبت و نقد کرد، در حوزه کارگری مجموعه استان بویژه مدیریت ارشد استان کوشش های بسیاری داشته است و نباید سال های گذشته و شرایط کارگری استان در آن ز

سالها را فراموش کرد، هیچ کس راضی نیست که حقوق کارگران دچار تعویق و اختلال گردد و برهمین اساس برای بهبود شرایط کوشش های بسیاری صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 363

به "سمن های استان مرکزی غربالگری شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سمن های استان مرکزی غربالگری شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید