سخت گیری ها در مبادی ورودی و خروجی شهر قم، تشدید می گردد

به گزارش اهدا بلاگ، خبرنگاران/قم استاندار قم گفت: در جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، سخت گیری ها در مبادی ورودی و خروجی شهر قم، تشدید می گردد.

سخت گیری ها در مبادی ورودی و خروجی شهر قم، تشدید می گردد

بهرام سرمست امروز در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در سالن کرامت استانداری قم مطرح نمود: در مواجهه با بیماری کرونا، استان قم از همان ابتدا با سرعت عمل وارد میدان شد و در اطلاع رسانی نیز بدون هیچ ملاحظات سیاسی اقدامات لازم انجام گرفت.

استاندار قم بیان نمود: از زائرین و مسافرین نیز تقاضا داریم قم را برای سفر یا توقف انتخاب نکنید و شرایط فعلی این شهر را در نظر بگیرند البته در جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، سخت گیری ها در مبادی ورودی و خروجی شهر قم، تشدید می گردد.

وی اظهار کرد: در جهت جلوگیری از انجام سفرهای نوروزی باید اطلاع رسانی دقیق صورت پذیرد و هتل داران و مسافرخانه های قم نیز همکاری لازم را در عدم پذیرش مسافر اتخاذ نمایند.

سرمست اعلام نمود: بستن جاده به روی مسافران اقدامی صحیح نیست اما باید به طور جدی به مردم هشدارهای لازم ارائه گردد تا در جهت حفظ سلامت خود و خانواده هایشان قرنطینه خانگی را جدی بگیرند.

وی گفت: در استان قم، اولین مورد کشف ویروس رخ داد و این به معنای شیوع ویروس در قم نبود چرا که ویروس 14 روز دوره نهفتگی دارد، پس از کشف ویروس در این شهر، استان های دیگر پس از آن در آمادگی کاملی به سر می بردند که در کاهش شیوع بیماری اثرگذار بود.

استاندار قم در تامین اقلام بهداشتی نیز توضیح داد: کمبودها به دولت و دستگاه های اجرایی ارجاع داده شده است، البته بخش خصوصی در فراوری اقلام و حضور خیرین در توزیع آن نقش مهمی در برطرف کمبودها داردف ضمن اینکه باید از ظرفیت مردمی نیز در برطرف مسائل استفاده کرد.

وی اضافه نمود: همگرایی و همراهی مردم و دستگاه های اجرایی، نقش مهمی در مدیریت این بحران دارد و اصحاب رسانه در این میان دارای نقشی مهم و اساسی هستند تا در مجموع بتوان اقدامات پیشگیرانه را توسعه داد.

سرمست بیان نمود: با وجود توصیه های جدی، مردم هنوز قرنطینه خانگی را جدی نگرفته اند و با این حال نمی توان در قطع زنجیره انتقال ویروس موفقیتی به دست آورد.

وی اظهار کرد: با توجه به گزارش های موجود، کمبود نیروی انسانی و تجهیزات حفاظت شخصی برای کادر درمانی از جمله دغدغه های فعلی است که امیدواریم در این باره تمهیدات لازم اتخاذ گردد.

استاندار قم مطرح نمود: مهار ویروس کرونا تا یک ماه دیگر، توفیق بزرگی است که با مشارکت مردم و رعایت نکات بهداشتی و قرنطینه خانگی تحقق پیدا می نماید.

وی گفت: سازمان بهداشت جهانی با ارزیابی ظرفیت ها در قم، کنترل بیماری را در شرایط مناسبی دانستند و مساله تجهیز مجتمع یاوران مهدی با ایجاد ظرفیت 700 تخت برای نگهداری بیماران مشکوک نیز مورد توجه آنها نهاده شد.

سرمست اضافه نمود: همچنین اقدامات پدافند زیستی در قم بسیار مثبت ارزیابی شد، در این خصوص کوشش شد، ما ضمن قدردانی از تمامی دستگاه ها به ویژه علوم پزشکی از کوشش پزشکان و پرستاران استان که با تمام توان وارد میدان شده اند تقدیر می کنیم.

وی توضیح داد: دانشگاه علوم پزشکی قم به عنوان سخنگو و مرجعیت علمی انتخاب شد تا جلوی انتشار شایعات گرفته گردد، البته در فضای مجازی شایعاتی در خصوص تدفین تعدادی متوفی بدون رعایت آداب شرعی و یا آمارهای عجیب و غریب از فوت بسیار آزاردهنده بود که مقابله با این شایعات به وسیله مراجع قضایی پیگیری شد.

استاندار قم ادامه داد: همچنین انتشار صوتی از حضور فردی در رابطه با طب سنتی در جلسه ستاد بحران کذب است و این جلسه با جلسات استانداری مرتبط نیست و هیچ فرد بی ارتباطی با ستاد بحران در جلسات دعوت نشده است.

وی همچنین در خصوص ورود اتباع خارجی نیز بیان نمود: این امر قابل قبول نیست و باید پلیس اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهد.

سرمست در جمع اهدا بلاگ در انتهای جلسه در خصوص تجهیز دو بیمارستان در قم مطرح نمود: بیمارستان های امیرالمومنین(ع) و مادر با 90 درصد پیشرفت فیزیکی به ظرفیت های فعلی اضافه نموده شد در حالی که در شرایط عادی تا چند سال آینده نیز تکمیل نمی شد، پس باید جدیت لازم در استفاده از ظرفیت ها را داشته باشیم.

وی در خصوص تعطیلی ادارات اظهار کرد: دستگاههای اجرایی باید خدمت گذار و جوابگوی مردم باشند و با حفظ ساعات اداری موجب تردد بالای ارباب رجوع نشویم و تجمع در ادارات را به حداقل برسانیم.

استاندار قم از تشکیل اتاق فکر با حضور اصحاب رسانه در جهت پیشگیری از شایعات و هم گرایی بیشتر با اهدا بلاگ و استفاده از پیشنهادات آن ها در بهبود شرایط مدیریت بحران نیز اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 37

به "سخت گیری ها در مبادی ورودی و خروجی شهر قم، تشدید می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخت گیری ها در مبادی ورودی و خروجی شهر قم، تشدید می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید