رونمایی از راکت انداز غول پیکر اتمی کره شمالی

به گزارش اهدا بلاگ، راکت انداز چندگانه سلاحی موثر در میدان نبرد است که راکت ها را با سرعت زیاد پرتاب می نماید.

رونمایی از راکت انداز غول پیکر اتمی کره شمالی

به گزارش خبرآنلاین، شاید مشهورترین راکت انداز چندگانه تاریخ کاتیوشا باشد، اما این روز ها کره شمالی این سلاح مخرب را در ابعادی غیرمنتظره فراوری نموده است.

راکت انداز غول پیکر کره شمالی با مهمات 600 میلیمتری می تواند آتش سهمگین بر میدان نبرد بیاندازد که برای همسایه جنوبی، چون کابوس است.

پرتابگر راکت چندگانه یا راکت انداز چندگانه نوعی توپخانه راکتی شامل چند راکت انداز بر یک سکوی تسلیحات است. این توپخانه، چون تفنگ اتوماتیک که رگباری از گلوله شلیک می نماید، می تواند رگباری از راکت ها را پرتاب می نماید.

کاتیوشا نخستین سلاح از این دست بود که شوروی در دوران جنگ دنیای مورد استفاده قرار داد. هیمارس آمریکایی و توس روسی از پیشرفته ترین توپخانه های راکتی روز در دنیا هستند.

در مجموع دو نوع راکت انداز چندگانه وجود دارد که یکی با تیوب ها یا لوله های فلزی با قابلیت بارگذاری دستی راکت در میدان نبرد است. نوع دوم راکت در یک محفظه روی سیستم سوار می گردد و گرچه بارگذاری راکت در آن به سادگی نوع اول نیست، اما امکان استفاده از طیف متنوعی از مهمات در توپخانه راکتی را فراهم می نماید.

توپخانه راکتی نو کره شمالی با ابعاد عظیمش بیشتر به یک سیستم موشکی شبیه است و بر اساس اخبار منتشر شده قابلیت حمل سلاح اتمی را هم دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1388

به "رونمایی از راکت انداز غول پیکر اتمی کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از راکت انداز غول پیکر اتمی کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید