راهکارهای پیشنهادی محمد بنا برای آغاز لیگ کشتی و اردوی تیم ملی

به گزارش اهدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، بحث آغاز اردوهای تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی و همچنین رقابتهای لیگ برتر به مهمترین دغدغه متولیان کشتی بدل شده که گویا فعلا به دلیل عدم صدور مجوز از سوی ستاد مقابله با کرونا به حالت تعلیق در آمده است.

راهکارهای پیشنهادی محمد بنا برای آغاز لیگ کشتی و اردوی تیم ملی

به همین دلیل محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی به خبرنگاران گفت: هر چند اتحادیه جهانی کشتی تمامی رویدادهای بین المللی را لغو کرده، اما در بحث داخلی همه چیز منوط به نظر وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا است. طبیعتا ستاد مذکور باید مجوز برپایی اردوهای تیم ملی و یا مسابقات لیگ را صادر کند که خوشبختانه انگار اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است. البته این بدان معناست که شاید بتوان اردوهای تیم ملی یا لیگ را به شکل کاملا خاص و منطبق بر پروتکل های بهداشتی برگزار کرد.

وی اضافه نمود: امیدوارم متولیان فدراسیون کشتی بتوانند این مجوزها را بگیرند و بچه ها را هر چه زودتر حتی برای یک مدت کوتاه هم که شده در اردو گردهم آوریم تا از نظر روحی روانی هم به آنان کمک شود. به هر حال المپیک را پیش رو داریم و باید شرایط به گونه ای رقم بخورد تا بتوان تمرینات را برگزار کنیم. البته نباید کرونا را شوخی گرفت چون یک بی احتیاطی ممکن است باعث سرایت ویروس بین ورزشکاران و در ادامه بین اعضای خانواده آنها شود.

بنا ادامه داد: در مجموع اگر مجوزهای لازم هم صادر شد و قصد شروع اردو یا مسابقات را داشتیم باید برنامه ها در شرایط خیلی خاص و محتاطانه اجرایی شود. مطمئن هستم کشتی را هم می توان مثل فوتبال در شرایطی کاملا ویژه و نظارت شده برگزار کرد. بسکمک از کشورها حتی تمرینات کشتی را بصورت خاص استارت زده اند و ما هم می توانیم به شکل خاص و با رعایت تمامی موارد بهداشتی، کار را شروع کنیم.

محمد بنا که تا چندی پیش یکی از مخالفان برگزاری لیگ در شرایط کنونی بود، حالا با ارائه چند پیشنهاد به امکان برگزاری آن اشاره کرد و گفت: در ابتدا کاملا با برگزاری لیگ مخالف بودم چون برنامه و تضمین مشخصی از نظر پروتکل های بهداشتی وجود نداشت. البته هنوز هم برای اطمینان از برگزاری لیگ زود است، چراکه اگر برنامه های لیگ هم طبق روال انجام شود، باز هم اگر ستاد مقابله با کرونا مجوز صادر نکند، امکان برگزاری مسابقات نیست.اما عقیده دارم با رعایت مسایل بهداشتی و پروتکل های خاص، می توان لیگ را هم برگزار کرد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان ادامه داد: به عنوان مثال می توان با انجام تست و قرنطینه و همچنین برگزاری متمرکز مسابقات و رعایت اصول دقیق بهداشتی طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت و فدراسیون کشتی، لیگ را برگزار کرد. به نظر من باید رقابتهای لیگ را در سه مقطع زمانی در قالب مسابقات رفت، برگشت و دیدارهای فینال در فاصله زمانی خاص و مطمئن از نظر ایمنی کشتی گیران برگزار کرد.

محمد بنا گفت: از لحاظ فنی هم پیشنهاد می کنم زمان مسابقات را کم کنند به طوری که به جای سه دقیقه، هر تایم به دو دقیقه کاهش یابد و 30 ثانیه هم بین تایم ها زمان استراحت باشد. با این تغییرات می توان کشتی ها را فعالتر کرد تا کشتی گیران نیز کمتر خسته شوند. چون خستگی زیاد در این شرایط احتمال آسیب دیدگی و مصدومیت را بالا خواهد برد.

وی با تاکید بر ارائه راهکارهای متنوع برای برگزاری لیگ گفت: باید مسابقات لیگ را بدون تماشاگر برگزار کرد و با پخش زنده از طریق تلویزیون، این مسابقات را پوشش داد. می توان به جای برگزاری طولانی مدت و چند ساعته مسابقات که هم باعث خستگی کشتی گیران و هم از دست دادن زمان پخش زنده تلویزیونی می شود، زمان را هم به خوبی مدیریت و تقسیم کرد. بدین ترتیب می توان هم به خوبی مسابقات را از نظر پخش مستقیم پوشش دهیم و هم کشتی گیران را برای مدت طولانی درگیر مسابقات نکنیم و احتمال ضرب دیدگی آنها را هم کاهش دهیم.

محمد بنا خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین تبعات شروع فعالیت های کشتی، از سرگیری تمرینات اردویی و با برنامه است که مطمئنا هیچ چیز نمی تواند جایگزین آن شود. هر چند بچه ها در ماه های اخیر تمرین می کردند، ولی این شکل از تمرینات آن آمادگی لازم و قابل قبول را به دنبال ندارد. از دیگر تبعات مثبت شروع لیگ، می توان به منابع مالی هم اشاره کرد که کشتی گیران می توانند با کسب درآمد از این طریق، برای مدتی تا خاتمه سال امورات خود را بگذرانند.

وی در خاتمه در خصوص تعمیر و تجهیز سالن قدیمی توفیق جهانبخت نیز گفت: برای این سالن قدیمی که خاطرات فراوانی از آن دارم، برنامه هایی را در نظر گرفتم تا بصورت یک پایگاه بتوان در روزهایی که در اختیار کشتی فرنگی است، آنرا اجرایی کرد. من در نظر دارم از مربیان جوان مثل فرشاد علیزاده، افشین بیابانگرد، محمد فقیری و حتی حمید سوریان در این سالن استفاده کنم و نقشه هایی در ذهن دارم تا بتوانیم به کمک هم، رونقی به این سالن بدهیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 393

به "راهکارهای پیشنهادی محمد بنا برای آغاز لیگ کشتی و اردوی تیم ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهای پیشنهادی محمد بنا برای آغاز لیگ کشتی و اردوی تیم ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید