خبرنگاران مردانی از جنس اراده و امید در اردوی وزنه برداری کیش

به گزارش اهدا بلاگ، کیش - خبرنگاران - چهارمین اردوی تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان در کیش ایستگاه کوشش برای رسیدن این عظیم مردان به آمادگی 90 درصد جهت حضور در مسابقات پارالمپیک توکیو شده است.

خبرنگاران مردانی از جنس اراده و امید در اردوی وزنه برداری کیش

به گزارش خبرنگاران، عصر یکی از روزهای فروردین راهی هتلی شدم که در آن مردانی از جنس رستم چند روزیست مهمان کیش هستند؛ با هدایت مهماندار هتل راهی زیر زمین شدیم در نیمه راه صداهایی بلند از این مردان به گوش می رسید، صداهایی که نشان می داد آنان سخت در کوششند تا همچون اسطوره های خود نام ایران و ایرانی را جاودانه نمایند.

قسمت های مختلف باشگاه ورزشی هتل را رد می کنم تا به سالن وزنه برداری برسم همان جایی که هشت قهرمان ملی در حال تمرین برای رسیدن به آرزوهای خود و تحقق بخشیدن به انتظارات مربی هایشان هستند.

کوچکی و تنگ بودن فضای سالن نه که به چشمم نیامد چرا که اتفاقا در همان نگاه اول توجه ام را جلب کرد اما وقتی شور و کوشش این عظیم مردان بی ادعا را دیدم رشته افکارم پاره شد و ناخوداگاه گره خورد به ویلچری که پای سکوی تمرین ورزشکاران پارک شده بود.

برای اولین بار دیدن ویلچر کامم را تلخ و نگاهم را پر از قضاوت های عجولانه نکرد بلکه پر شدم از شورو احساس برای عکاسی از لحظه های پر از زندگی و نشستن پای صحبت های مردانی از جنس اراده و امید.

کوشش چهارم

نایب قهرمان مسابقات وزنه برداری دنیا در سال 2019 با آنچنان انرژی مثبتی سلامم را پاسخ داد که فراموش کردم چند لحظه پیش در حال تمرین و مهار وزنه های سنگین بود، به سراغش برای شنیدن حرف هایش رفتم که با نفس های بریده بریده و آغشته به خنده گفت: برادر رخست بده، چشم حرف هم می زنیم.

علی اکبر غریب شی که عرق از سر رویش چون سیل جاری و موج امید روانه ساحل چشمانش است با نیم نگاهی به وزنه های روبرویش می گوید: در دسته منفی 107 کیلوگرم وزنه می زنم و تا به امروز سه بار به رکورد دنیای این وزن حمله های ناموفق داشتم.

چشم به 30 روز دیگر دوخته که قرار است در مسابقات انتخابی المپیک گرجستان دوباره به رکورد 247 کیلوگرم حمله کند و آن را به زانو دربیاورد.

با لب های غرق در لبخند به هم قطارش که تمرینش تمام شده اشاره می نماید و بدونه اینکه حرفی بزند متوجه می شوم که احتیاج به استراحت دارد و باید گزارشم را با احمد امین زاده که در دسته مثبت 107 کیلوگرم (فوق سنگین) برای تیم ملی وزنه می زند تا برای حضور در مسابقات پارآسیایی 2021 چین آماده گردد، ادامه دهم.

به رنگ طلا

امین زاده خون گرم از خطه خوزستان یادی می نماید از ویروس کرونا و می گوید: پیش از شیوع این ویروس با مهار وزنه 260 کیلوگرم رتبه اول رنکینگ دنیا در سال 2020 را کسب کردم، اما به علت همه گیری این بیماری در برگزاری تمرینات وقفه افتاد و موجب افت رکوردم شد.

کوشش در کف دستانش که از سنگینی تمرینات قرمز شده بود خودنمایی می کرد تا اینکه با گفتن این جمله که در مسابقات ملی مجددا به رکورد قبلی خود برگشته، ثابت کرد کوشش پیشه اوست و او با همین توشه با ارزش توانسته در این مسابقات با مهار وزنه 255 کیلوگرم با 14 کیلوگرم اختلاف با نفر دوم، در سکوی اول قهرمانی کشور بایستد تا انگیزه ای مضاعف برای کسب طلای مسابقات پارآسیایی داشته باشد.

امین زاده می گوید: آویزان شدن مدال خوش رنگ طلا به گردن هر ورزشکار و کوشش برای اضافه کردن افتخار به افتخارات ایران اسلامی هدف هر ملی پوشی است در این راه من و دیگر یاران تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان در کوشش هستیم همچون قهرمانان گذشته افتخار آفرین باشیم.

قهرمانان نمی میرند

امید تیم ملی با صدای بلند و لحنی آغشته به خنده و شوخی سومین چراغ مصاحبه این گزارش را روشن می نماید تا منصور پورمیرزایی باشد که از اعماق سینه اش نفسی بالا بکشد و چشمان نافذش پر از احساس کمبود گردد و بگوید: قهرمانان نمی میرند اما کو تا دنیا سیامندی دیگر به خود ببیند.

پورمیرزایی در دسته مثبت 107 کیلوگرم برای تیم ملی وزنه می زند و قرار است در مسابقات پارالمپیک 2020 توکیو جانشین سیامند رحمان باشد تا بار دیگر سیامندوار پرچم ایران را در سکوی افتخارات دنیای همراه با هم قطارانش به احتزاز در بیاورند.

مانند کسی که بخواهد راه پیش رویش را به خودش یادآوری کند به آینه روبرویش خیره می گردد و می گوید: حساسیت ها در مسابقات پارالمپیک بالا است و رقبای سرسختی از کشورهای مختلف از جمله عراق، روسیه و اردن دارم اما در کوشش هستم تا در مسابقات انتخابی گرجستان رکوردهای قبلی خودم را حداقل بین یک تا پنج درصد افزایش بدهم تا با حاشیه امن بهتری به مسابقات دنیای اعزام شویم.

پورمیرزایی که انگار تازه خستگی تمرین دارد از تنش می رود، نمی تواند اشتیاق بودن در جمع دیگر هم تیم هایش را پنهان کند و از من می خواهد به جمع آنها که در گوشه دیگر سالن مشغول دریافت توصیه و هدایت های مربیشان هستند، بپیوندیم.

صمیمیت این جمع را نمی گردد با کلمات توصیف کرد به طوری که تصمیم گرفتم مصاحبه از دیگر اعضای تیم را به جملات زیبا و دلنشینی که در این جمع توسط این سه قهرمان گفته شد ختم کنم، براستی سامان رضی چه زیبا گفت که بچه های تیم ملی خانواده دوم او هستند تا همین بهانه ای گردد برای روح الله رستمی تا عظیمترین هدف این خانواده را کسب افتخار برای کشور اعلام کند و امیر جعفری راه رسیدن به این هدف عظیم را تداوم حمایت مسوولان بداند.

کوشش برای طلایی ماندن

پر و بال تیم یا همان به گفته ورزشکاران سرمربی ما را با گفته هایش همچون قهرمانانی که در حال پرورششان است به اوج این گزارش می کشاند و می گوید: ایران هم اکنون با توجه به رکورد 310 کیلوگرم سیامند رحمان حداقل برای چند سال آیند همچنان روکورددار دنیا خواهد بود که به همین دلیل کسب مدال طلای مسابقه پارالمپیک توکیو مهمترین هدف تیم ملی است.

علی اصغر رواسی در ادامه با نگاه امید وارانه به تمرینات اعضای حاضر در تیم می افزاید: تیم هم اکنون از آمادگی 80 تا 90 درصدی برخوردار است و در صدد هستیم با کسب بهترین سهمیه ها در مسابقات قهرمانی گرجستان با حداکثر آمادگی به مسابقه پارالمپیک توکیو اعزام شویم.

وی یاد آور می گردد: جمهوری اسلامی توانسته در المپیک 2012 لندن قهرمان دنیا گردد و انتظار داریم با حفظ و ارتقای سطح آمادگی فعلی، مجددا مدال قهرمانی دنیا در مسابقات توکیو ژاپن توسط منصور پورمیرزایی و دیگر اعضای تیم را به ایران بیاوریم.

رواسی در مورد تداوم اردوهای تیم ملی تا زمان حضور در مسابقات پارالمپیک نیز می گوید: برپایی اردوی دیگر تا 27 اردیبهشت زمان اعزام به مسابقات قهرمانی گرجستان ادامه دارد و پس از آن نیز تا اواخر مرداد (تاریخ اعزام به ژاپن) نیز اردوهایی تدارک دیده شده است.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان، تیم های ملی چین و مصر و ورزشکارانی از کشورهای مکزیک، کره جنوبی روسیه، نیجریه و مالزی را رقیبان اصلی ایران در این مسابقات دانست.

حامد صلحی پور در وزن 97 کیلوگرم و نادر مرادی در وزن 72 کیلوگرم ، دیگر ملی پوشان پارالمپیکی حاضر در این اردو هستند که زیر نظر علی فخر آور مربی تیم ملی تمرینات خود را انجام می دهند که به دلیل تایم استراحت در محل تمرین حضور نداشتند.

تیم ملی وزنه برداری معلولان و جانبازان همیشه از گروه های پرافتخار کاروان ایران در مسابقات پارالمپیک است که چهار بار رکوردهای این مسابقه در سه دوره قبلی توسط قهرمانان ایران از جمله سیامند رحمان (2 بار)، مجید فرزین و حمزه محمدی در وزن های مختلف جابجا شده است.

ورزش حرفه ای به خودی خود عرصه ای سخت و طاقت فرسا است که هرکسی توان فتح قله های موفقیت آن را ندارد بلکه شیرمردان و دلیر زنانی را می خواهد که همچون عظیم مردان تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان فارغ از هر چالشی با کوشش و امید به جنگ مسائل بروند و آنها را از پای در بیاورند.

اردو تیم وزنه برداری معلولان از 16 فروردین ماه شروع شده و به مدت 24 روز در سالن بندنسازی هتل ایران کیش در 2 نوبت صبح و عصر ادامه خواهد داشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 802

به "خبرنگاران مردانی از جنس اراده و امید در اردوی وزنه برداری کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مردانی از جنس اراده و امید در اردوی وزنه برداری کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید