راهنمای ثبت نام در سامانه وام ودیعه مسکن

به گزارش اهدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، متقاضیان دریافت تسهیلات یاری ودیعه اجاره مسکن که با ارسال پیامک درخواست خود را رزرو نموده اند از ساعت 11 صبح روز سه شنبه 14 مرداد تا 20 مرداد بر اساس آخرین رقم سمت راست کد ملی خود باید به سامانه طرح اقدام ملی مسکن مراجعه نمایند.

راهنمای ثبت نام در سامانه وام ودیعه مسکن

جهت دریافت خدمات آلاچیق پیش ساخته چوبی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

پرداخت تسهیلات ودیعه مستاجران طبق برنامه پنج روز دیگر در دوشنبه 20 مرداد اغاز می شود؛ این در حالی است که مسئولان بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی تازه همین یکی دو روز پیش جزئیات دقیق و نهایی نرخ سود و اقساط ماهیانه وام مستاجران را اعلام نموده اند.

الان به طور قطعی می دانیم وام را دست صاحب خانه نمی دهند و مستاجر به عنوان پرداخت نماینده اقساط با بانک طرف حساب خواهد بود. اگر او زمان بازپرداخت وام را یک ساله معین کند، فقط سود وام را به عنوان قسط ماهانه می پردازند اما یک امکان عالی هم پیش رو خواهد داشت. در صورتی که وام را سه ساله پس بدهید، در انتها کل پول مال خودتان می شود.

راهنمای ثبت نام وام مستاجران

متقاضیان دریافت تسهیلات یاری ودیعه اجاره مسکن که با ارسال پیامک درخواست خود را رزرو نموده اند از ساعت 11 صبح سه شنبه 14 مرداد تا 20 مرداد بر اساس آخرین رقم سمت راست کدملی خود باید به سامانه طرح اقدام ملی مسکن در آدرس tem.mrud.ir مراجعه نمایند.

روز سه شنبه 14 مرداد مختص ثبت نام متقاضیانی خواهد بود که آخرین رقم سمت راست کدملی انها 4 است. چهارشنبه 15 مرداد متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کد ملی آنها 2و3 است باید به سامانه مراجعه نمایند. 16 مرداد متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کدملی آنها 1 است. 17 مرداد متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کدملی آنها 5، 6و 7 است، 18 مرداد متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کدملی آنها 0، 8، 9 است و 20 مرداد کلیه متقاضیان جامانده در این مدت قادر خواهند بود برای ثبت نام در سامانه اقدام نمایند.

محاسبه اقساط وام ودیعه مستاجران

وام ودیعه مستاجران توسط 19 بانک و موسسه اعتباری پرداخت می شود. رقم این وام برای مستاجران در تهران 50میلیون تومان، در شهرهای مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، اهواز، و کرمانشاه 30 میلیون تومان و در باقی شهرهای کشور 15 میلیون تومان است.

پرداخت وام در دو نوع انجام می شود؛ روش اول برای خانواده هایی کم درآمد مناسب است اما بقیه هم می توانند روی آن حساب باز نمایند چون باتوجه به اینکه اصل وام سر یک سال به بانک برمی شود، مستاجر تنها به پرداخت سود می پردازد. پس اقساط ماهیانه رقم ناچیزی خواهد بود.

محاسبه های نهایی می گویند با سود تسهیلات مرابحه 13 درصدی دریافت نماینده وام 50میلیون تومانی ماهی 540هزار تومان، دریافت نماینده وام 30 میلیون تومانی ماهی 320هزار تومان و دریافت نماینده تسهیلات 15میلیون تومانی فقط حدود 160هزار تومان در ماه قسط می دهند.

با وجود رقم پایین اقساط این نوع از دریافت وام برای متقاضیان معایبی خواهد داشت. مثل اینکه فقط یک سال آن را در اختیار دارند و پس از اینکه پول را به بانک پس دادند، مسائل همچنان به قوت خود باقی است.

برای برطرف این نقیضه بانک مرکزی بالاخره تایید کرد که روش دومی هم وجود دارد و در آن مستاجر می تواند درخواست دهد وام را برای سه سال در اختیار داشته باشد و در عوض اصل پول و سود آن را خرد خرد با بانک تسویه کند.

در انتها این 36 ماه وامی که گرفته اید مال خودتان خواهد بود. در این حال نرخ سود 12 درصد محاسبه می شود.

به این ترتیب مستاجران تهرانی که 50 میلیون تومان دریافت می نمایند با احتساب سود وام باید ماهی یک میلیون و 660هزار تومان قسط بدهند.

در انتها مراحل بازپرداخت وام 50 میلیون تومانی در مدت 36 ماه مستاجر حدود 60 میلیون تومان به بانک پس می دهد. به عبارت دیگر سود وام 50 میلیون تومانی برای مستاجران پایتخت حدود 9 میلیون و800 هزار تومان است.

در روش بازپرداخت 36 ماهه، برای وام 30 میلیون تومانی مبلغ اقساط ماهانه مستاجران ساکن در کلانشهرها 996هزار و 429 تومان است. کل بازپرداخت این وام حدود 36 میلیون پس از انتها بازه سه ساله خواهد بود و آنها باید اصل وام را با شش میلیون تومان سود پس بدهند. همچنین میزان اقساط ماهانه وام 15 میلیون تومانی در بازپرداخت 36 ماهه، طبق محاسبه ها 498 هزار و 200 تومان است.

کل بازپرداخت این وام در انتها سه سال 17 میلیون و 935 هزار تومان محاسبه می شود. پیش از این متقاضیان واجد شرایط در ساعت 10 صبح روز شنبه چهارم مردادماه با ارسال کدملی سرپرست خانوار به سرشماره پیامکی 300073640 به وسیله تلفن همراه شخصی خود نسبت به ثبت نام اولیه اقدام نموده اند.

مهلت ثبت نام در ساعت 24 روز پنجشنبه 9 مردادماه به انتها رسیده است و طبق گفته ها 2.2 میلیون نفر در نهایت با ارسال پیامک درخواست خود را ثبت نموده اند. گفته شده حدود یک میلیون نفر وام می گیرند پس از این نظر هم شانس زیادی برای مستاجران وجود خواهد داشت.

طبق برنامه ریزی 20 مردادماه اسامی واجدان شرایط اعلام می شود و افراد باید در سامانه وزارت راه و شهرسازی به آدرس tem.mrud.ir ثبت نام خود را تکمیل نمایند. بعد از آن مشخصات متقاضی به بانک می رود تا وام به او پرداخت شود.

منبع: روزنامه هفت صبح

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 250

به "راهنمای ثبت نام در سامانه وام ودیعه مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای ثبت نام در سامانه وام ودیعه مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید