رئیس جمهور کره جنوبی: خوردن گوشت سگ ممنوع گردد

به گزارش اهدا بلاگ، مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی خواست که خوردن گوشت سگ، این سنت بحث برانگیز، ممنوع گردد.

رئیس جمهور کره جنوبی: خوردن گوشت سگ ممنوع گردد

به نوشته روزنامه یواس ای تودی، سالانه حدود یک میلیون سگ برای مصارف غذایی در کره جنوبی کشته می گردد. این اقدام در بین نسل های جوان چندان پسندیده و مورد نظر نیست اما این سنت همچنان میان نسل قدیمی های کره هواداران خود را دارد. طبق یک نظرسنجی اعلام شده است که 84 درصد از مردم کره جنوبی گوشت سگ نمی خورند و 60 درصد حامی ممنوعیت این سنت هستند.

این در نشست کابینه از کیم بوو کیوم، نخست وزیر کره جنوبی پرسید: آیا زمان آن نرسیده که مصرف گوشت سگ منع گردد؟

مون، معروفیت فراوانی در حمایت از سگ ها دارد و در مجتمع ریاست جمهوری خود چندین سگ دارد از جمله توری که خودش منجی او بوده است.

کره جنوبی قانون حفاظت از حیوانات را برای جلوگیری از کشتن سگ ها و گربه ها دارد گرچه که مصرف این گوشت این حیوانات در رستوران ها ممنوع نیست. در فرهنگ کره، مصرف گوشت سگ ویژگی اساطیری دارد و این باور وجود دارد که گوشت سگ قدرت مردانگی را افزایش می دهد. دولت کره به دلیل ترس از واکنش سنت گرایان، این قانون را اصلاح نکرده است.

مصرف گوشت سگ بدنامی زیادی برای کره جنوبی بخصوص در رخدادهای بین المللی نظیر المپیک 2018 داشته است. بخش ورزشی یو اس ای تودی حتی در آن سال تصاویری از نگهداری تعداد زیادی سگ در یک قفس قبل از کشتن آنها منتشر کرد.

کیم جون وون، رئیس نهاد حفاظت از حقوق حیوانات گفت: اگر مردم کره، خوردن گوشت سگ را متوقف نمایند، هیچ بازاری برای خرید و فروش وجود نخواهد داشت.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 مهر 1400 بروزرسانی: 16 مهر 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1015

به "رئیس جمهور کره جنوبی: خوردن گوشت سگ ممنوع گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور کره جنوبی: خوردن گوشت سگ ممنوع گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید