دولت وفاق ملی لیبی، هواپیمای حامل تسلیحات به حفتر را هدف قرار داد

به گزارش اهدا بلاگ، ارتش ژنرال حفتر گفت که نیروهای دولت وفاق ملی لیبی، یک فروند هواپیمای حامل سلاح و تجهیزات نظامی به این ارتش را هدف قرار داده است.

دولت وفاق ملی لیبی، هواپیمای حامل تسلیحات به حفتر را هدف قرار داد

به گزارش گروه بین الملل اهدا بلاگ، سخنگوی نیروهای تحت امر ژنرال خلیفه حفتر موسوم به نیروهای ارتش ملی لیبی مدعی شد که نیروهای دولت وفاق ملی به یک هواپیمای حامل تسلیحات نظامی حمله نموده است.

سخنگوی عملیات نظامی البرکان ارتش تحت امر حفتر شامگاه یکشنبه اظهار داشت که نیروهای دولت وفاق ملی لیبی، این هواپیما را به محض نشستن در فرودگاه ترهونه هدف قرار داده است. تصویر منتشر شده از اطراف فرودگاه نشان میدهد ستونی از دود بالا رفته است و بنا به گفته بعضی منابع غیررسمی، انفجار مهمات هنوز ادامه دارد.

گفته می گردد این هواپیمای باری تسلیحات نظامی به نیروهای حفتر حمل می کرد. عمده تسلیحات نیروهای حفتر از امارات، مصر، عربستان سعودی و روسیه تأمین می گردد و سه کشور عربی بیشترین تسلیحات را طی یک سال اخیر به حفتر فرستاده اند.

لیبی چند سالی است که شاهد درگیری ها بین دو موجودیت سیاسی دارای ارتش و مجلس است. دولت وفاق ملی به ریاست فایر السراج که جامعه جهانی آن را به رسمیت می شناسد و شهر طرابلس، پایتخت لیبی را در دست دارد و حکومت طُبرُق که از لشکرکشی حفتر حمایت می نماید و در شهر طبرق مستقر است.

نیروهای تحت امر ژنرال خلیفه حفتر از چهارم آوریل 2019 (15 فروردین سال 98) حمله به طرابلس پایتخت لیبی را شروع نموده اند و در کوشش برای نفوذ به این شهر و سیطره بر آن هستند اما به دلیل مقاومت نیروهای السراج هنوز پیروز نشده اند.

حفتر از حمایت های روسیه، مصر، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی برخوردار است حال آنکه السراج نیز از حمایت ترکیه برخوردار است و فرانسه و کشورهای اروپایی ترس از این دارند که درگیری در لیبی بین المللی شده و با ورود ترکیه به خط این درگیری، بحران این کشور تشدید گردد. اخیراً سازمان ملل متحد به دلیل شیوع کرونا از طرفین خواسته آتش بس نمایند که مورد استقبال طرفین متخاصم قرار گرفته است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 108

به "دولت وفاق ملی لیبی، هواپیمای حامل تسلیحات به حفتر را هدف قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت وفاق ملی لیبی، هواپیمای حامل تسلیحات به حفتر را هدف قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید