دولت عزم جدی در ایجاد صنایع فرآوری معادن دارد

به گزارش اهدا بلاگ، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به عزم دولت به ایجاد صنایع فرآوری گفت: محصول خام معدنی نباید از استان خارج گردد.

دولت عزم جدی در ایجاد صنایع فرآوری معادن دارد

محمد صادق معتمدیان با تاکید بر ضرورت بهره وری از مواد معدنی استخراج شده در استان، اظهار کرد: فضای مناسب برای سرمایه گذاری در حوزه معادن را فراهم می کنیم.

وی خام برداری از معادن آذربایجان غربی را ظلم به استان دانست و افزود: ایجاد صنایع فرآوری از مواد معدنی می تواند مقدار اشتغال زایی را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد.

استاندار آذربایجان غربی بعلاوه بر مشخص تکلیف معادن غیر فعال در استان تاکید نمود و ادامه داد: در بحث مشخص تکلیف این معادن با احدی تعارف نداریم و به مسوولان مربوطه اعلام می کنیم که زیر بار هیچ فشاری در این رابطه نباید رفت.

وی افزود: باید گزارش کاملی از معادن غیر فعال استان و دسته بندی آنان و دلایل تعطیلی آنها تهیه و برای برنامه ریزی در اسرع وقت ارائه گردد.

معتمدیان با انتقاد از تاخیر در اجرای طرح هایی همانند کلینیک معدن در آذربایجان غربی، گفت: قرار بر این بود این کلینیک با همکاری دانشگاه ارومیه تشکیل گردد که تا به امروز اقدامی در این خصوص انجام نشده است.

وی افزود: در دانشگاه ارومیه اساتید برجسته کشوری در حوزه زمین شناسی و معادن وجود دارد که باید از این ظرفیت نهایت استفاده به عمل آید.

استاندار آذربایجان غربی شناساندن ظرفیت های معدنی استان برای جذب سرمایه گذار را ضروری مطرح کرد و یادآور شد: ظرف مدت 2 ماه همایش ملی معرفی فرصت های سرمایه گذاری در معادن آذربایجان غربی با همکاری دانشگاه ارومیه و تشکل های فعال در بخش معدن برگزار گردد.

وی بعلاوه با انتقاد از عملکرد ایمیدرو در تفاهم نامه مشترک امضا شده در آذربایجان غربی، اظهار کرد: ایمیدرو باید به تعهدات خود عمل کند.

خبرنگاران آذربایجان غربی ارومیه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 مهر 1401 بروزرسانی: 2 مهر 1401 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1340

به "دولت عزم جدی در ایجاد صنایع فرآوری معادن دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت عزم جدی در ایجاد صنایع فرآوری معادن دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید