خبرنگاران رفع مسائل شهرستان کارون با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی

به گزارش اهدا بلاگ، اهواز - خبرنگاران - استاندار خوزستان گفت: اولویت اول ما برای استفاده از بودجه 50 میلیون یورویی صندوق توسعه ملی، رسیدگی کامل به مسائل شهرستان کارون است.

خبرنگاران رفع مسائل شهرستان کارون با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی

به گزارش خبرنگاران غلامرضا شریعتی عصر یکشنبه در حاشیه بازدید از پروژه های آبفا و شهرداری اهواز در جمع خبرنگاران گفت: امروز از منطقه غرب اهواز به منظور بررسی آخرین اقدامات در پروژه های اجرایی دفع فاضلاب و آب های سطحی پیش از بارش های احتمالی امسال بازدیدی انجام شد.

وی اضافه کرد: سال های گذشته پس از سپری کردن یک دوره 20 ساله خشکسالی به دلیل تغییر اقلیم شاهد بارندگی های شدید و آبگرفتگی معابر در نقاط مختلف اهواز کارون و ایجاد مسائل فراوانی برای شهروندان بودیم.

وی اضافه کرد: پیش از این نیز پروژه های شرق اهواز مورد بازدید قرار گرفت و بر شتاب بخشی به این پروژه ها پیش از بارش های احتمالی تاکید شد.

استاندار خوزستان ادامه داد: مناطق کیانشهر، میدان پلیس، سه راه خرمشهر، کوی سیاحی، کوی مندلی ، لشکر، نخلستان و مناطقی از گلستان از جمله نقاطی است که در سال گذشته با آب گرفتگی شدید روبرو شدند و اکنون پروژه های موثری برای جلوگیری از جمع شدن آب های سطحی در دست اقدام است.

وی بیان کرد: این پروژه ها توسط شهرداری اهواز و آب و فاضلاب استان به صورت جداگانه و بعضا مشترک در حال انجام است و تا به امروز پیشرفت خوبی داشته و امید است تا سرانجام آبان ماه که احتمال بارش ها افزایش می یابد، بتوانیم این پروژه ها را به سرانجام برسانیم.

شریعتی گفت: در منطقه کوی علوی، کانالی برای دفع آب های سطحی به نام کانال 68 متری وجود دارد که نقش اساسی در منطقه غرب اهواز دارد و بیش از 20 سال لایروبی نشده و مسائل فراوانی برای مردم ایجاد کرده است.

وی شرح داد: لایروبی این کانال یکی از پروژه های مهم و سخت اهواز است اما از 10 روز پیش تلاش ها برای به سرانجام رساندن این پروژه آغاز شده و امید است ظرف مدت یک ماه آینده لایروبی این کانال نیز به سرانجام برسد.

استاندار خوزستان گفت: با اجرای این پروژه دفع آب های سطحی در بارش های امسال در منطقه کوی علوی، خشایار و کوی انقلاب بهتر انجام می شود و دیگر شاهد جمع شدن آب های سطحی نخواهیم بود.

وی گفت: همچنین پروژه خیابان امام رضا(ع) تکمیل شده و ظرف 2 روز آینده به بهره برداری می رسد و خط لوله دفع آب های سطحی از منطقه گاومیش آباد نیز کار شده و پمپ آن خریداری و به زودی راه اندازی می شود.

شریعتی اضافه کرد: در منطقه درویشیه اقدامات خوبی در حال انجام است و آب و فاضلاب استان در حال لایروبی خط فاضلاب این منطقه است و لایروبی کانال های روباز نیز توسط شهرداری در حال انجام است.

وی گفت: همچنین با تقویت پمپاژ مشکل آبرسانی به منطقه درویشیه بخصوص در شهرک نور برطرف می شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: اکنون لوله گذاری خط اصلی اسلام آباد نیز به سرانجام رسیده و حدود 300 میلیارد ریال تجهیزات خط فرعی نیز توسط بخش خصوصی تامین و به زودی مشکل آبرسانی در این منطقه برطرف می شود.

وی ادامه داد: اسلام آباد در بحث محدوده،کاربری زمین ها و سندها نیز مسائلی دارد که قرار است در جلسه ای ویژه به این مسائل رسیدگی شود.

یک هزار و 100 کیلومتر از مجموع 2 هزار و 300 کیلومتر فاضلاب اهواز قدیمی و نیاز به بازسازی دارد که طرح اصلاح این شبکه در دستور کار است.

16 مردادماه 98 نامه ای مبنی بر وجود مشکل در فاضلاب اهواز به رهبری تقدیم شد و ایشان در تاریخ 22 مرداد در فرمانی خطاب به رییس جمهور بر لزوم حل مشکل فاضلاب اهواز تاکید کردند و ریاست جمهوری نیز دستور لازم را به رییس سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 472

به "خبرنگاران رفع مسائل شهرستان کارون با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رفع مسائل شهرستان کارون با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید