جزییات حمله هکری به نهادهای اطلاعاتی آمریکا، هکرها ماه ها ایمیل های کارمندان را رصد کرده اند

به گزارش اهدا بلاگ، یکی از افراد مسئول که آشنا به حمله هکری به نهادهای آمریکایی است گفت: هکرها فوق العاده سطح بالا و قادر بودند نرم افزارهای کنترل اصالت برنامه آفیس مایکروسافت را فریب دهند.

جزییات حمله هکری به نهادهای اطلاعاتی آمریکا، هکرها ماه ها ایمیل های کارمندان را رصد کرده اند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، هکرهای مورد حمایت یک دولت خارجی اطلاعات و ایمیل های وزارت خزانه داری آمریکا را به سرقت برده اند.

بر اساس اعلام سه نفر از کسانی که آشنا به این حادثه امنیتی هستند این نگرانی در نهاد اطلاعاتی آمریکا وجود دارد که هکرهایی که وزارت خزانه داری و اداره مخابرات و ارتباطات ملی را هدف گرفتند از ابزاری مشابه برای رخنه در دیگر نهادهای دولتی استفاده کنند. این افراد اسم نهادهای دولتی مورد اشاره را ذکر نکردند.

منابع دیگری گفتند حمله هکری به اداره ملی مخابرات و اطلاعات آمریکا و برنامه آفیس 365 شرکت مایکروسافت اجرا شده است.

نکته مهم و قابل تأمل این است که به گفته منابع فوق ایمیل های کارکنان این نهاد اطلاعاتی آمریکا برای ماه ها مورد رصد قرار گرفته است و این موضوع به تازگی افشا شده و احتمالا در آینده اطلاعات افشاگرانه دیگری از جانب هکرها یا حامیان آنها منتشر خواهد شد.

یکی از افراد مسئول که آشنا به حادثه فوق است و خواست نامش فاش نگردد گفت: هکرها فوق العاده سطح بالا و قادر بودند نرم افزارهای کنترل اصالت برنامه آفیس مایکروسافت را فریب دهند.

سه منبع دیگر با بیان اینکه گستره این حمله هکری هنوز نامشخص گفتند تحقیقات در مراحل اولیه واقع شده است و شامل برخی نهادهای فدرال از جمله اف بی آی است.

رویترز نوشت این حمله هکری چالشی عظیم برای جو بایدن به عنوان دولت آینده خواهد بود چرا که مقامات مربوطه درباره اینکه چه اطلاعاتی به سرقت رفته و به چه منظور از آنها استفاه خواهد شد، تحقیق می کنند. این یک امر بدیهی است که تکمیل تحقیقات گسترده سایبری ماه ها یا سالها زمان خواهد برد.

یکی از افراد آشنا به حمله فوق گفت: این رویداد بسیار فراتر از یک نهاد واحد است. این یک کمپین جاسوسی سایبری عظیم است که دولت و منافع آمریکا را هدف قرار داده است.

یکی از سخنگویان آژانس حفاظت از زیرساخت امنیتی و سایبری وزارت امنیت داخلی آمریکا گفته آنها همکاری نزدیکی با شرکای نهاد ما در خصوص اقدام هکری علیه شبکه های دولتی دارند. آژانس حفاظت از زیرساخت امنیتی و سایبری در حال ارائه کمک فنی به نهادهای آسیب دیده است تا به کاهش آسیب های احتمالی کمک کنند.

بر اساس اعلام یک مقام ارشد دولت آمریکا با اینکه این حمله به تازگی کشف شده است نشانه ای وجود دارد مبنی بر اینکه آسیب ناشی از ایمیل در اداره مخابرات و اطلاعات ملی به تابستان امسال باز می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 582

به "جزییات حمله هکری به نهادهای اطلاعاتی آمریکا، هکرها ماه ها ایمیل های کارمندان را رصد کرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات حمله هکری به نهادهای اطلاعاتی آمریکا، هکرها ماه ها ایمیل های کارمندان را رصد کرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید