جریمه به کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز روزی 305 هزار و 900 تومان

به گزارش اهدا بلاگ، مدیر کل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شرایط خاص کشور و تعطیلی کارگاه ها به دلیل شیوع ویروس کرونا نسبت به استخدام نیروهای کار خارجی غیرمجاز در کارگاه ها هشدار داد.

جریمه به کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز روزی 305 هزار و 900 تومان

به گزارش خبرنگاران از فارس، در حالی که نرخ بیکاری رسمی در کشور ما 10.6 درصد است و با بیماری کرونا، بسیاری از واحدهای تولیدی و خدماتی در دو ماه گذشته تعطیل بودند، برخی کارفرمایان به دلیل ارزان بودن کارگر خارجی و نداشتن اجبار به بیمه، آنها را به کار می گمارند.

امروزه با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک، مشاهده می شود که بسیاری از کارگران بنگاه ها و کارگاه های کوچک و متوسط و دفاتر خصوصی، برای دریافت مستمری بیمه بیکاری به دفاتر مراجعه می کنند.

بر اساس گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محسن ابراهیمی، مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مصوبه شورای عالی کار اظهار کرد: براساس ابلاغیه شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران در سال 1399 روزانه مبلغ 61 هزار و 180 تومان مشخص شده است.

وی همچنین شرح داد: کارفرمایانی که از خدمات کارگران خارجی غیر مجاز استفاده کنند، با استناد به بند(ج) ماده 11 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت بابت هر روز اشتغال غیرمجاز هر کارگر خارجی معادل 5 برابر حداقل دستمزد روزانه 305 هزار و 900 تومان کارفرما مشمول جریمه می شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 166

به "جریمه به کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز روزی 305 هزار و 900 تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه به کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز روزی 305 هزار و 900 تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید