ثبت رشد کم رمق برای اقتصاد دنیا سال جاری و سال آینده

به گزارش اهدا بلاگ، خبرنگاران: یک موسسه تحقیقاتی اظهار داشت اقتصاد دنیا که با ریسک هایی از ناحیه کاهش رشد چین، افزایش نرخ بهره در آمریکا و تهدید خروج یونان از حوزه یورو روبروست، در جهت ثبت رشد بی رمق در امسال و سال آینده واقع شده است.

ثبت رشد کم رمق برای اقتصاد دنیا سال جاری و سال آینده

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، بر اساس جدیدترین پیش بینی موسسه مودیز، اقتصاد دنیا که با ریسک هایی از ناحیه کاهش رشد چین، افزایش نرخ بهره در آمریکا و تهدید خروج یونان از حوزه یورو روبروست، در جهت ثبت یک رشد بی رمق در امسال و سال آینده واقع شده است.

موسسه اعتبار سنجی مودیز با برشمردن فهرستی از شوک هایی که می تواند حتی همین رشد کم رمق را از جهت خود خارج سازد اعلام نموده که انتظار ندارد اقتصادهای پیشروی دنیا در طی 5 سال آینده از شر میراث بحران مالی قبلی خلاص شوند و به متوسط رشد قبلی خود باز گردند.

مودیز پیش بینی نموده که رشد فراوری ناخالص داخلی گروه 20 از 2.9 درصد در سال 2014 به 2.7 درصد در امسال برسد. این موسسه همچنین پیش بینی نموده که رشد فراوری ناخالص داخلی کشورهای گروه 20 در سال آینده میلادی با افزایشی اندک، به 3 درصد برسد.

ماری دیرون، نویسنده گزارش موسسه مودیز که با عنوان چشم انداز دنیای سه ماهه منتشر شده، گفت: ترمیم مالی آمریکا و ترمیم اقتصاد حوزه یورو و ژاپن به میزانی کمتر اثر کند شدن رشد مالی چین، رشد ضعیف یا منفی در آمریکای لاتین و ترمیم تدریجی اقتصاد روسیه از رکودی که امسال با آن روبرو بود را خنثی خواهد نمود.

اصلاح شدید یا طولانی مدت قیمت دارایی ها در چین یکی از عوامل ریسکی است که می تواند رشد کشورهای گروه 20 را به پایین تر از سطح پیش بینی های ما بیاورد.

مودیز همچنین در گزارش خود ریسک های ناشی از واکنش همراه با آشفتگی در اقتصاد دنیای به افزایش احتمالی نرخ بهره در آمریکا را مورد توجه قرار داده است. از نظر مودیز اگر این افزایش نرخ بهره موجب ایجاد یک شوک در بازارهای مالی گردد، ترکیه و آفریقای جنوبی بیش از دیگر بازارهای نوظهور در معرض آسیب قرار خواهند داشت.

62

منبع: تسنیم
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 209

به "ثبت رشد کم رمق برای اقتصاد دنیا سال جاری و سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت رشد کم رمق برای اقتصاد دنیا سال جاری و سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید