تسلط نیروهای صنعاء بر منطقه ای مهم در مأرب

به گزارش اهدا بلاگ، بنا به اعلام منابع محلی، در درگیری های شدید در جنوب غرب مأرب نیروهای صنعاء پیروز شدند منطقه راهبردی عرق معزز را آزاد نمایند.

تسلط نیروهای صنعاء بر منطقه ای مهم در مأرب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع محلی از درگیری های شدید میان نیروهای صنعاء و نیروهای ائتلاف سعودی و متحدان آنها در جنوب غرب مأرب خبر دادند.

این منابع محلی به وکاله الصحافه الیمنیه گفتند، ارتش و کمیته های مردمی یمن شنبه (دیروز) از سمت مواضع خود در کوه های البلق الشرقی و منطقه الفلیحه حمله نظامی گسترده ای به سمت مواضع ائتلاف سعودی در اطراف وادی عبیده داشتند.

پس از درگیری های شدید میان طرفین، نیروهای صنعاء پیروز به پاکسازی منطقه راهبردی عرق معزز در جنوب غرب شهر مأرب شدند.

بر اساس این گزارش، ائتلاف سعودی در کوشش برای متوقف کردن پیشروی نیروهای صنعاء با حملات هوایی گسترده به چند منطقه در البلق الشرقی است.

منطقه عرق معزز از اهمیت راهبردی گسترده ای برخوردار است زیرا محل تلاقی مسیرهای امدادی اصلی برای بسیاری از جبهه ها در جنوب شهر مأرب به شمار می رود به نحوی که شهر الجوبه را به وادی عبیده و کوه های البلق الشرقی متصل می نماید.

در انتها این گزارش آمده، نیروهای صنعاء به پیشروی خود از سمت منطقه عرق معزز به سمت مواضع نیروهای ائتلاف در منطقه بئر العقار ادامه می دهند و نبردهای شدیدی میان طرفین در جریان است.

درگیری های استان مأرب به عنوان سرنوشت سازترین عملیات آزادسازی می تواند نتیجه جنگ یمن را مشخص کند. پیروزیت های میدانی نیروهای مقاومت یمن در حالی است که طرف مقابل به طور عمده به حملات هوایی جنگنده های سعودی دلخوش نموده و کوشش دارد با استفاده از فزونی هوایی پیشروی نیروهای دولت صنعاء را آهسته کند، به طوری که استان مأرب یمن این روزها شاهد بیشترین تعداد حملات هوایی در مقایسه با چند ماه پیش است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1195

به "تسلط نیروهای صنعاء بر منطقه ای مهم در مأرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلط نیروهای صنعاء بر منطقه ای مهم در مأرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید