تاجر نزدیک به مادورو بازداشت شد

به گزارش اهدا بلاگ، ایسنا نوشت: وزارت دادگستری آمریکا بیان نمود، مقامات در مجمع الجزایر کیپ ورد یک تاجر نزدیک به رئیس جمهور ونزوئلا را بازداشت کردند؛ اقدامی که مقامات ونزوئلایی آن را نقض قوانین بین الملل دانستند.

تاجر نزدیک به مادورو بازداشت شد

به گزارش خبرگزاری رویترز، الکس ساب، یک شهروند کلمبیایی که پاسپورت ونزوئلایی نیز دارد، قراردادهایی را برای کسب منابع برای برنامه یارانه غذا زیر نظر دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به دست آورد. آمریکا سال گذشته ساب را به پولشویی متهم کرد و وی را به خاطر قراردادهای غذایی اش تحریم کرد؛ قراردادهایی که مقامات آمریکایی آنها را به عنوان یک کلاهبرداری طراحی شده برای ثروتمند کردن ساب و مادورو توصیف کردند.

نیکول ناواس آکسمن، سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا بدون ارائه جزئیات در بیانیه ای گفت: ساب براساس اخطار قرمز پلیس اینترپل که با توجه به کیفرخواست آمریکا برای وی صادر شده بود، بازداشت شد.

ماریا دومینگز، وکیل ساب مستقر در آمریکا بازداشت موکلش در مجمع الجزایر کیپ ورد واقع در سواحل غرب آفریقا را تایید کرد اما از ارائه جزئیات بیشتر امتناع کرد.

در همین حال، وزارت امور خارجه ونزوئلا در بیانیه ای گفت: ساب در هنگام بازداشت به عنوان نمایتده دولت کاراکاس فعالیت می کرد تا بتواند مواد غذایی، دارو و دیگر کالاهای بشردوستانه را به دست آورد و به ونزوئلا در مبارزه با پاندمی کرونا کمک کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ونزوئلا از دولت مجمع الجزایر کیپ ورد می خواهد تا الکس ساب را آزاد کند. این بازداشت یک بازداشت خودسرانه و نقض قوانین بین الملل است و ساب باید معافیت از مجازات دیپلماتیک داشته باشد.

مقامات آمریکا گفتند، این برنامه غذایی مستقیما به جیب مادورو وصل است؛ شخصی که بر فروپاشی اقتصادی شش ساله کشورش نظارت داشته و به فساد و نقض حقوق بشر متهم شده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 266

به "تاجر نزدیک به مادورو بازداشت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاجر نزدیک به مادورو بازداشت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید