بازاریابی را به برترین شکل ممکن بشناسید

به گزارش اهدا بلاگ، بازاریابی به معنای اداره کردن و توسعه بازارها به منظور تامین نیازهای خریداران و شناسایی نیازهای بالقوه است . فعالیتهای بازاریابی را می توان به ترتیب فراوری محصول, تحقیق بازار , ایجاد ارتباط, توزیع, قیمت گذاری و ارائه خدمات دانست.

بازاریابی را به برترین شکل ممکن بشناسید

اما فلسفه اصلی مدیریت بازاریابی برچهار عامل راسخ است که آنها را با عنوان چهار p (محصول, قیمت , تشویق, جایگاه) می شناسند . معینات محصول, قیمت معین شده برای آن , جایگاه مناسب زمانی و مکانی برای عرضه محصول و عوامل تشویق نماینده ای مانند تبلیغ و اطلاع رسانی تشکیل دهنده آمیخته بازاریابی می باشند. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

لیکن در مورد بازاریابی فناوری این عوامل تا حدی محدود می شوند . شبکه توزیع و عوامل تشویق نماینده به اطلاع رسانی و بستر سازی خلاصه می گردد . معین قیمت مبنای متفاوتی دارد و معینات تکنولوژی به صورت کامل در دست خریدار نیست .

فن بازار با ایجاد فضای مناسب اطلاع رسانی و تکمیل بانک اطلاعاتی٬محیط مجازی بازار را درست میکند و با تسهیل ایجاد رابطه بین عرضه و تقاضا بازاریابی را آسان تر می نماید .

نکاتی در مورد بازاریابی

1 -هرچه بیشتر درباره بازاریابی فرا بگیرید: آخرین کتابها و مجلات بازاریابی را مطالعه کنید، با همکارانتان در مورد استراتژیهای پیروز صحبت کنید و بویژه به کسب و کارهایی که پیروز هستند توجه کنید. در مورد بازاریابی 5 نکته را در نظر داشته باشید. 1-محصول 2- قیمت 3- مکان 4-تبلیغات 5-مردم.

به یاد داشته باشید که هرچقدر هم که ایده (نوآورانه تجاری) شما خوب و سازماندهی شده باشد، بدون داشتن بازاریابی، به پیروزیت نایل نخواهید شد.

2- از رقیبان پیروزتان درس بگیرید: از هر وسیله کارآمدی برای ایجاد تمایز بین خودتان با رقبا بهره ببرید. برای مثال به سرمایه گذاری در فرصتهایی که رقبای شما از دست می دهند بپردازید و یا از کسانی که به پیروزیتهای بزرگی دست یافته اند بخواهید که اطلاعاتی به شما بدهند.

3- دورنمای بازاریابی خود را معین کنید.

به خاطر داشته باشید که همواره درباره دورنمای کاریتان به دید مثبت نگاه کنید و در عین حال واقع گرا نیز باشید. (مگر اینکه از هجوم سرمایه گذاری بزرگ در بخش تکنولوژی در فاصله سالهای 1999 تا 2001 درس نگرفته باشید).

4-بازارتان را بشناسید.

اگر در حال احداث یک فروشگاه بزرگ هستید، توجه داشته باشید که چه افرادی در منطقه تحت پوشش خدمات شما زندگی می نمایند؟ …. والدین بدون فرزند، خانواده های کوچک، کارگران کشاورزی یا صنعتی، متخصصان هوافضا!! و غیره

5 - بودجه بازاریابی تان را معین کنید:

اطمینان حاصل کنید که منابع اقتصادی مناسبی را برای پرداخت هزینه های بازاریابی در اختیار دارید. شما به اختصاص دادن پشتوانه اقتصادی برای اجرای مؤثر برنامه های بازاریابی خود احتیاج خواهید داشت.

بدین منظور، به درآمدهای حاصل از به ثمر رسیدن پروژه هایی که سرمایه گذاری نموده اید بسنده نکنید.

هزینه بازاریابی باید در قالب بودجه شما تعریف گردد.

بازاریابی نتیجه بخش خواهد بود. البته ممکن است که احتیاج به زمان داشته باشید.

هیچ انرژی و یا منبعی را تا زمانی که بررسیهای لازم برای اطمینان از ثمربخش بودن بازاریابی انجام نداده اید، هزینه نکنید. اگر بعد از انجام بررسیها و تحقیقات متقاعد شدید که بازاریابی نتیجه مطلوب را در پی خواهد داشت، آنگاه هر آنچه را که برای پشتیبانی و حمایت از بازدهی و توسعه برنامه بازاریابی احتیاج است، انجام دهید.

6 -کار را به کاردان بسپارید:

مهم نیست که چقدر بودجه دارید! هیچگاه نباید کیفیت و امنیت را قربانی کمبود بودجه خود کنید. مطمئن شوید که نیروهای انسانی در اختیار شما از آموزشهای مطلوب برخوردار باشند و با اشتیاق در خدمت یاری رسانی به شما برای نیل به اهدافتان باشند.

برترین تجهیزات اداری و دفتر کاری را که از عهده آن بر می آیند تهیه کنید

فرمول پیروزیت در بازاریابی بدین توضیح است:

ایده معقول و علمی + طرح ریزی استراتژیک قوی + اجرای قوی

7 - یک تیم کار آزموده تشکیل دهید:

نحوه برخورد و تعامل شما و همکارانتان با مشتری باعث اجرای ایده شما در زمینه بازاریابی می گردد بر این اساس همواره بکوشید تا پیغام شما برای مشتریان حاوی دیدی مثبت گرایانه باشد. نباید مشتری را ناامید کنید زیرا در اینصورت علاوه بر از دست دادن اطمینان مشتریان، کسب و کار خود را نیز از دست می دهید

منبع: الی گشت
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1176

به "بازاریابی را به برترین شکل ممکن بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازاریابی را به برترین شکل ممکن بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید