استقلال منتظر شنیدن خبر های بد؟

به گزارش اهدا بلاگ، باشگاه استقلال طی سال های اخیر با پرونده شکایت مربیان و بازیکنان خارجی زیادی روبه رو بوده و پس از تهدید های فیفا، به سختی توانسته است مطالبات آن ها را پرداخت کند. بررسی شکایت مربیان و بازیکنان خارجی استقلال نشان می دهد که باشگاه استقلال در آینده نزدیک با پرونده های زیادی روبه رو خواهد شد که می توانند تبعات سنگین و فاجعه باری در پی داشته باشند.

استقلال منتظر شنیدن خبر های بد؟

در زمان مدیریت مددی بسیاری از بدهی ها پرداخت شدند، اما هنوز مشکل برخی پرونده ها از جمله استراماچونی و پادوانی حل نشده و حتی شرایط طلب میلیچ و دیاباته مبهم است. در واقع باید گفت مهم ترین چالش آجرلو در استقلال پرداخت بدهی های این چهار خارجی است و باید به نوعی رضایت آن ها را به دست آورد.

دیاباته در حالی با استقلال تمرین می کرد که پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه به واسطه شکایت او بسته شده بود و استقلالی ها همه روزه شاکی خود را ملاقات می کردند و اکنون این بازیکن خواهان مطالبات خود و از آبی ها شکایت کرده است.

میلیچ هم که خواهان بازگشت به استقلال بود، در نهایت در لیست مازاد آبی ها قرار گرفت.

شیخ چیزی حدود 350 هزار دلار از استقلال طلب دارد. علاوه بر شیخ، هروویه میلیچ هم 450 هزار دلار از استقلال طلب کار است.

از طرفی استقلال اگر در خصوص 2 پرونده استراماچونی و پادوانی با شکست روبرو شود، باید چیزی حدود 11 میلیون دلار به این دو نفر پرداخت کند و در مجموع با پرونده های دیگر، استقلال باید حدود 12 میلیون و 258 هزار دلار (با احتساب قیمت روز دلار، حدود 240 میلیارد تومان) برای پرونده های خارجی خود هزینه کند.

هرچند گفته می شود باشگاه استقلال از محل فروش مهدی قایدی به باشگاه شباب الاهلی درآمد قابل توجهی کسب کرده، اما این مبلغ تقریبا به اندازه بدهی باشگاه استقلال به استراماچونی و پادوانی سرمربی و بازیکن سابق و میلیچ و دیاباته 2 بازیکن خارجی این باشگاه است. به نوعی این رقم باید به این چهار خارجی پرداخت شود؛ مگر آن که مدیران کنونی باشگاه استقلال بخواهند پرداخت برخی از این بدهی ها را به تعویق بیندازند که آن هم تبعاتی در پی خواهد داشت.

در حال حاضر باشگاه استقلال برای تسویه حساب بدهی های خود یک غول بزرگ را پیش رو دارد. تسویه با استراماچونی برای استقلال هزینه هنگفتی دارد، با یک حساب سرانگشتی تعیین می شود آبی ها به جز امور روزانه خود و بدهی های مربوط به آن حدود 70میلیارد تومان در مجموع به بازیکنان فعلی و گذشته و کادر فنی سابق این تیم بدهکار هستند که این موضوع نشان می دهد از بابت فروش مهدی قایدی هم، همه مسائل مالی استقلالی ها حل نشده است.

این در حالی است که هنوز اقدام برای تسویه حساب با 2 بازیکن خارجی فصل گذشته این تیم انجام نشده و از سوی دیگر پرونده استراماچونی و پادوانی هم در حال بررسی در دادگاه عالی ورزش است مبلغ هزینه شده از طریق اعضای قبلی هیئت مدیره استقلال و مشاوران آن ها، افرادی مانند مهدی عبدیان و علی نامداری و سایر نفرات هم پرداخت نشده است.

منبع: فرارو
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1041

به "استقلال منتظر شنیدن خبر های بد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال منتظر شنیدن خبر های بد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید