آمریکا واقعیات را تحریف نکند

به گزارش اهدا بلاگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در یک کنفرانس خبری جمعه از همتای آمریکایی خود خواست واقعیات را تحریف نکند.

آمریکا واقعیات را تحریف نکند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری اهدا بلاگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در یک کنفرانس خبری جمعه از همتای آمریکایی خود خواست واقعیات را تحریف نکند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفته بود آمریکا عمیقاً نگران است که سازمان جهانی بهداشت از رسیدن اطلاعات تایوان درباره کرونا به جامعه بین المللی جلوگیری کرده بود.

دولت آمریکا در روزهای گذشته سازمان جهانی بهداشت را به جانب داری از چین متهم کرده و گفته اند قصد دارند کمک های خود به این نهاد بین المللی را قطع کنند.

ژائو لیجان، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز جمعه در واکنش به این ادعای همتای آمریکایی خود گفت: آمریکا ادعا می کند که اطلاعات منطقه تایوان در دسترس جامعه بین المللی نبوده است. این درست نیست.

وی اضافه کرد: از آنجا که منطقه تایوان نوعی رابطه خویشاوندی با ما دارد هیچ کس به اندازه دولت مرکزی چین نگران سلامت و بهزیستی آن ها نیست. بعد از شیوع این اپیدمی، کمیسیون ملی سلامت چین فوراً منطقه تایوان را در جریان قرار داد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در ادامه بیان کرد: سازمان جهانی بهداشت یک سازمان تخصصی زیر نظر سازمان ملل است که اعضای آن را دولت های مستقل تشکیل می شود. مشارکت تایوان در فعالیت های سازمان جهانی بهداشت و سایر سازمان های بین المللی باید ذیل اصل یک چین، بعد از رایزنی میان تایوان-چین به نحوی معقول و مناسب سازمان دهی شود.

این مقام چین بیان کرد طبق توافقات حاصل شده میان چین و سازمان جهانی بهداشت منطقه تایوان به اطلاعات این سازمان درباره مسائل سلامت جهانی دسترسی دارد و می تواند مسائل سلامت را در اسرع وقت به این سازمان اطلاع رسانی کند.

او سپس به ادعاهای مطرح شده توسط سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پرداخت و گفت: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا برای رفع تقصیر [از این کشور] واقعیات را تحریف کرد که کمکی به بهبود شرایط فعلی در آمریکا یا همکاری های بین المللی در مبارزه با این اپیدمی نخواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: سخنان ایشان فقط به اعتبار، وجهه و منافع آمریکا لطمه وارد خواهد کرد. ما از طرف آمریکایی می خواهیم به واقعیات و نظرات عموم در جهان احترام بگذارد و روی مهار این اپیدمی در خانه متمرکز شود.

انتهای پیام/4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 120

به "آمریکا واقعیات را تحریف نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا واقعیات را تحریف نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید