5 نوشیدنی که از ناسالم بودن آن ها تعجب می کنید

به گزارش اهدا بلاگ، شاید برای شما هم عجیب باشد، اما نوشیدنی های مختلف زیادی مثل آب پرتقال می توانند به سلامت شما آسیب وارد نمایند.

5 نوشیدنی که از ناسالم بودن آن ها تعجب می کنید

در دوره ای زندگی می کنیم که هر مغازه ای پر از ده ها نوشیدنی مختلف است که نام تعدادی از آن ها را هم نشنیده ایم، در این میان تعیین شده که بسیاری از این نوشیدنی ها مثل آب نوشابه ها، آب میوه ها و ... ناسالم هستند.

اما بسیاری از ما هم نوشیدنی های مصرف می کنیم که تاحالا از ناسالم بودن آن ها خبر نداشته ایم؛ از آب بطری تا شیرکاکائو و حتی قهوه ها. در اینجا شما را با 5 مورد از این نوشیدنی های ناسالم معرفی می کنیم:

1: شیر کاکائو

شاید بهتر باشد باور کنید که شیرکاکائو همان نوشیدنی رویایی ما در ظرف تغذیه ما در دوره کودکی نیست، یک لیوان از شیرکاکائو (برند نسکوییک) شامل 21 گرم شکر می گردد.

2: قهوه بسته بندی شده بزرگ

بله، شاید مصرف روزانه یک یا 2 لیوان قهوه در روز برای شما خوب باشد، اما بهتر است درباره قهوه بیشتر فکر کنید؛ شاید این کار استخوان ها را شنماینده تر نمایند. انسان به طور روزانه به 400میلی گرم قهوه احتیاج دارد، اما مصرف بیشتر آن منجر به این اتفاقات می گردد.

3: آب بطری

در اینجا مشکل مربوط به آب نیست، بلکه باید به مواد شیمیایی موجود در بطری توجه کنید، بعضی تحقیقات نشان داده اند که این مواد منجر به ایجاد سرطان می گردد.

4: میلک شیک

در گذشته این نوشیدنی فقط شامل شیر و بستنی بود، اما حالا آن ها سرشار از مواد غذایی مختلف هستند تا جایی که مقدار کالری آن به بیش از هزار رسیده است.

5: آب پرتقال

درست است، آب پرتقال سرشار از ویتامین سی است، اما یک پاکت آب پرتقال به طور کافی شامل 36 گرم شکر است، موضوعی که به راحتی منجر به چاقی می گردد.

منبع: برنا

منبع: فرارو
انتشار: 1 اسفند 1401 بروزرسانی: 1 اسفند 1401 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1409

به "5 نوشیدنی که از ناسالم بودن آن ها تعجب می کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 نوشیدنی که از ناسالم بودن آن ها تعجب می کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید