کارت ملی را اجاره ندهید!

به گزارش اهدا بلاگ، بانک مرکزی: از اجاره کارت ملی به افراد سودجو، به منظور انجام خدمات پولی، بانکی و ارزی به طور جدی خودداری گردد.

کارت ملی را اجاره ندهید!

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری صدا وسیما؛ بانک مرکزی بیان کرد: از اجاره کارت ملی به افراد سودجو، به منظور انجام خدمات پولی، بانکی و ارزی به طور جدی خودداری گردد، زیرا عواقب ناشی از آن برعهده دارنده مدارک هویتی است.

اجاره کارت ملی به منظور انجام امور خدمات پولی، بانکی و ارزی امری است که برای پوشش فعالیت های سودجویانه، مجرمانه، پولشویی و فرار مالیاتی کاربرد دارد.

براساس اعلام بانک مرکزی، پیشنهاد دهندگان، کسانی هستند که برای گریز از عواقب فعالیت های خلاف قانون، مسئولیت آن را در قبال پرداخت مبالغی اندک، یکسره متوجه اجاره دهندگان می نمایند.

از این رو به مردم اکیدا توصیه می گردد به هیچ اسم و تحت هیچ شرایطی، پیشنهاد سپردن مدارک و اطلاعات هویتی (اجاره کارت ملی/ حساب بانکی) را با هیچ مبلغی نپذیرند، تا از عواقب جدی ناشی از فعالیت هایی که از این طریق رخ می دهد در امان باشند.

در سال های اخیر، اجاره کارت ملی برای افتتاح حساب بانکی و نقل و انتقال پولی رونق زیادی داشته که عمده آن ها برای فرار مالیاتی و پولشویی و قاچاق مورد استفاده قرار می گرفته است. در بعضی موارد کارت های ملی و حساب های بانکی به مبلغ ماهانه 500 هزار تا پنج میلیون تومان اجاره می شده، این در حالی است که میلیارد ها تومان به نام صاحبان کارت های ملی، تخلف ثبت شده که پرونده بعضی از این تخلفات در مراجع قضایی، باز است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 948

به "کارت ملی را اجاره ندهید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارت ملی را اجاره ندهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید