مأمور پلیس: شلیک نمی کردم ضربه شمشیر می خوردم

به گزارش اهدا بلاگ، یکی از مأموران پلیس تهران که با در دست داشتن حکم قضایی قصد بازداشت مردی متهم را داشت، به اتهام قتل وی پای میز محاکمه ایستاد.

مأمور پلیس: شلیک نمی کردم ضربه شمشیر می خوردم

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، یکی از مأموران پلیس تهران که با در دست داشتن حکم قضایی قصد بازداشت مردی متهم را داشت، به اتهام قتل وی پای میز محاکمه ایستاد. او برای دادگاه شرح داد که متهم به هشدار او توجه ننموده و قصد داشته با ضربات شمشیر وی را هدف قرار دهد که دست به اسلحه برده و شلیک نموده است.

به گزارش جوان، رسیدگی به این پرونده از یکسال قبل در پی انتقال پیکر نیمه جان مردی 32 ساله به نام شایان به بیمارستانی در غرب تهران شروع شد. وی که از ناحیه شکم هدف اصابت گلوله نهاده شده بود، تحت عمل جراحی نهاده شد، اما ساعتی بعد به خاطر شدت خونریزی جان سپرد. مأمور پلیسی که وی را به بیمارستان منتقل نموده بود، گفت: شایان متهم به ضرب و جرح و تحت تعقیب پلیس بود که با وی درگیر شده و به او شلیک نموده است. این مأمور پلیس که محمود نام داشت بازداشت شد و تحت بازپرسی نهاده شد.

وی گفت: شایان متهم به ضرب و جرح بود و پرونده ای در دادسرا داشت. شاکی پرونده حکم جلب او را گرفته بود. آن روز من برای جلب وی و با دستور قضایی مقابل خانه اش رفتم تا او را بازداشت کنم. اما او به رویم شمشیر کشید و با شمشیر به من حمله کرد. من برای دفاع از خودم ناچار به شلیک شدم. در پی اظهارات این مأمور پلیس وی در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه اولیای دم برای وی حکم قصاص خواستند. وقتی مأمور پلیس در صندلی متهم ایستاد، گفت: شایان، متهم به ایجاد درگیری و ضرب و جرح بود و من حکم بازداشت او را داشتم. به همین دلیل برای بازداشت او مقابل خانه اش رفتم. اما شایان فرار کرد. من او را تعقیب کردم ولی شایان در خانه اش با شمشیری که بعدها فهمیدم چند روز قبل خواهرش آن را به او هدیه داده بود به سمت من حمله ور شد و می خواستم مرا بزند که به ناچار در دفاع از خودم به سمت او شلیک کردم. من در آن لحظه ناچار به شلیک شدم.

قاضی پرسید: چرا به پای شایان شلیک نکردی تا او را زمینگیر کنی؟

که متهم پاسخ داد: می خواستم به پای او شلیک کنم. به همین دلیل پایش را نشانه رفتم. او در حال فرار بود و تغییر راستا داد. به همین دلیل گلوله ناخواسته به شکم او برخورد کرد.

قاضی گفت: چرا شلیک هوایی نکردی؟

متهم گفت: من و شایان داخل خانه که مسقف بود با هم درگیر شدیم. امکان شلیک تیر هوایی نداشتم و می ترسیدم شلیک تیر هوایی موجب گردد به شخص دیگری آسیب وارد گردد. متهم در ادامه دفاعیاتش ادامه داد: من اصلاً شایان را نمی شناختم و خصومتی با او نداشتم و هرگز راضی به مرگ او نبود. او به محض روبه رو شدن با من پا به فرار گذاشت. اما دقایقی بعد با شمشیر تزئینی برگشت و به سمتم حمله کرد. شاید اگر به او شلیک ننموده بودم کشته می شدم.

با خاتمه دفاعیات این مأمور پلیس و وکیل مدافع وی، قضات وارد شور شدند تا رأی صادر نمایند.

منبع:روزنامه جوان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 937

به "مأمور پلیس: شلیک نمی کردم ضربه شمشیر می خوردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مأمور پلیس: شلیک نمی کردم ضربه شمشیر می خوردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید