قیمت بلیت هواپیما افزایش نیافته است

به گزارش اهدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، چندی پیش بعضی نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون عمران نسبت به افزایش قیمت بلیت هواپیما انتقاداتی مطرح کردند و بعضی از مسافران نیز نسبت به این مسئله در روزهای پایانی سال گذشته تا آستانه نوروز 1400 معترض شدند.

قیمت بلیت هواپیما افزایش نیافته است

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اظهار کرد: قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا نکرده و سازمان هواپیمایی کشوری نیز هیچ گونه مجوزی درباره آن صادر نکرده است. بلکه بر اساس دستور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری قیمت بلیت هواپیما تا خاتمه ایام نوروز تغییر نخواهد کرد.

ابوالقاسم جلالی اضافه کرد: بسیاری از بلیت های پروازهای نوروزی در جهت برگشت به دلیل کمبود شدید مسافر بیش از 50 درصد پایین تر از سقف قیمتی مصوب فروخته می شوند که این مسئله نشان از وجود بازار رقابتی در حوزه پروازهای مسافری دارد.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: به عنوان مثال حداکثر قیمت بلیت پرواز تهران و کرمانشاه بیش از 500 هزار تومان است که این پرواز در جهت برگشت طی روزهای گذشته تا 220 هزار تومان هم پایین آمده است و دیگر جهتهای پروازی پر تردد نیز مشمول این کاهش قیمت شده اند.

جلالی با تاکید بر رصد مستمر پروازهای مسافری توضیح داد: با هر شرکت هواپیمایی یا پروازی که در آن سقف قیمتی رعایت نگردد یا آنکه پروتکل های بهداشتی در آن نادیده گرفته گردد برخورد خواهیم کرد چرا که مصداق شاخص تخلف به شمار می رود. البته تا به امروز در همه پروازها این مسائل رصد و ارزیابی شده و پروتکل های بهداشت رعایت شده است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 743

به "قیمت بلیت هواپیما افزایش نیافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت بلیت هواپیما افزایش نیافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید