قهرمانی قاطع حسن یزدانی در کشتی آزاد جام تورلیخانوف

به گزارش اهدا بلاگ، آزادکار وزن 86 کیلوگرم ایران و دارنده مدال های طلای دنیا و المپیک به عنوان قهرمانی تورنمنت رنکینگ تورلیخانوف رسید.

قهرمانی قاطع حسن یزدانی در کشتی آزاد جام تورلیخانوف

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، در ادامه رقابت های روز خاتمهی کشتی آزاد جام تورلیخانوف در آلماتی قزاقستان، حسن یزدانی دارنده مدال های طلای دنیا و المپیک با فزونی قاطع مقابل حریف خود از اسلواکی به عنوان قهرمانی رسید.

در جریان رقابت فینال وزن 86 کیلوگرم این رقابت ها، حسن یزدانی به مصاف بوریس ماکوئف روسی الاصل و دارنده مدال نقره دنیا 2017 از اسلواکی رفت و در خاتمه در مدت زمان 3 دقیقه و 33 ثانیه با نتیجه قاطع 11 بر صفر به فزونی رسید و مدال طلای این رقابت ها را از آن خود کرد. 3 دقیقه نخست این مبارزه با نتیجه 7 بر صفر به سود یزدانی به خاتمه رسید.

یزدانی پیش از این در دور نخست با نتیجه 12 بر صفر فاتح اردین دارنده مدال نقره دنیا از ترکیه را مغلوب کرد و در نیمه نهایی نیز برابر عظمت دولت بیکوف از قزاقستان با نتیجه قاطع 12 بر یک به فزونی رسید و راهی فینال شد.

کامران قاسمپور آخرین نماینده ایران در این رقابت هاست که تا دقایقی دیگر برای کسب مدال طلای وزن 92 کیلوگرم به مصاف آدیلت دالومبایف از قزاقستان می رود.

قاسم پور پیش از این در مبارزه نخست با نتیجه 10 بر صفر و یکی از هند را مغلوب کرد وی در دومین ملاقات به مصاف اسلام بک الیاس اف از قزاقستان رفت و با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و راهی نیمه نهایی شد. قاسمپور در نیمه نهایی نیز با نتیجه قاطع 11 بر صفر از سد بیاگنژیف از قزاقستان عبور کرد و فینالیست شد.

در جریان رقابت های روز نخست نیز امیرحسین زارع در سنگین وزن به مدال طلا رسید و امیرحسین فیروزپور نیز در وزن 97 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 تیر 1401 بروزرسانی: 21 تیر 1401 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1287

به "قهرمانی قاطع حسن یزدانی در کشتی آزاد جام تورلیخانوف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمانی قاطع حسن یزدانی در کشتی آزاد جام تورلیخانوف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید