فرصت های شغلی برای دانشجویان بین المللی در روسیه

به گزارش اهدا بلاگ، بسیاری از دانشجویان علاقه دارند که در کنار تحصیل به کار هم مشغول باشند. دانشجو با کار و تحصیل در روسیه به طور همزمان می تواند چشم انداز شغلی خود را تقویت کند چرا که تجربه کاری برای پیدا کردن کار پس از فارغ التحصیلی خیلی تاثیرگذار است. هم چنین دانشجو با کار می تواند مقداری پول بدست آورد که بخشی از هزینه های روزمره اش را پوشش دهد.

فرصت های شغلی برای دانشجویان بین المللی در روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

برای کار در روسیه، شهروندان خارجی باید دارای حداقل 18 سال سن بوده و مجوز لازم برای کار در روسیه از طرف اداره کل رسیدگی به امور مهاجرتی وزارت امور داخلی روسیه را دریافت نموده باشند. دانشجویان خارجی در صورت اشتغال در دانشگاه ها (یا سایر سازمان های مرتبط) در خارج از زمان کلاس (شامل روزهای تعطیل)، نیازی به اخذ مجوز از وزارت امور داخلی روسیه ندارند. در سایر موارد دیگر، اخذ این مجوز الزامی است. این مجوز تنها به دانشجویان دوره های تمام وقت در دانشگاه های ایالتی معتبر اعطا می گردد. دانشجویان تنها می توانند در مشاغلی که در مجوز ذکر شده کار نمایند و محل کارشان نیز حتما باید در شهری که دانشگاه واقع شده است باشد.

به شرط اطلاع دادن به اداره کل رسیدگی به امور مهاجرتی وزارت امور داخلی روسیه، دانشجو می تواند قبل از انتها ترم تحصیلی شغل خود را عوض نموده و با همان مجوز قبلی در شغل جدید خود مشغول به کار گردد. از سال 2014 به بعد فرایند اخذ مجوز کار برای دانشجویان خارجی آسان تر شده، به طوریکه تعداد مدارک لازم کاهش یافته و روزهای کاری برای آماده شدن این مجوز به 10 روز کاری کاهش یافته است. این مجوز توسط شعبه منطقه ای اداره کل رسیدگی به امور مهاجرتی وزارت امور داخلی روسیه صادر می گردد.

منبع: سفیرساعی
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 167

به "فرصت های شغلی برای دانشجویان بین المللی در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت های شغلی برای دانشجویان بین المللی در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید