علی نژاد: اولویت ورزش قهرمانی ما کشتی است

به گزارش اهدا بلاگ، معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش گفت: با صدای بلند می گویم اولویت ورزش قهرمانی ما کشتی است.

علی نژاد: اولویت ورزش قهرمانی ما کشتی است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مهدی علی نژاد در جلسه رونمایی از سند راهبردی کشتی گفت: در حال سپری کردن سال سرانجامی برنامه ششم هستیم و سال 1401 برنامه هفتم آغاز می گردد. 30 سال است نگاه برنامه ای دنبال و در فدراسیون های ورزشی نیز برنامه های 4 ساله پیاده می گردد. اینکه فدراسیون کشتی برنامه 8 ساله نوشته، اتفاق خوبی است و هدف گذاری نیز دقیق و درست است که نشان می دهد کار کارشناسی اجرا شده است. این سند استانداردهای یک برنامه راهبردی را رعایت نموده است.

وی اضافه کرد: اگر چشم انداز و برنامه نداشته باشیم، به روزمرگی می افتیم و هیچ وقت نمی توان شما را سنجش کرد، چرا که نقشه راهی نیست که بدانیم آیا انحرافی بوده یا خیر. سازمانی که بخواهد کار رو به صورت روزمرگی جلو ببرد، به برنامه تن نمی دهد. نباید سند پس از زمانی فراموش و روی طاقچه گذاشته گردد. خیلی برنامه ها در کشور نوشته شده، اما اجرایی نشده است. حتماً علیرضا دبیر و همکاران شان با عزمی که دارند، به این موارد توجه جدی دارند.

علی نژاد یادآور شد: فدراسیون کشتی وظیفه سنگینی در بحث قهرمانی و حتی فرهنگی دارد. روزی قهرمان دنیا و المپیک بودیم، اما امروز افت کردیم و این توانایی را داریم که به صندلی سابق برسیم. دبیر درست می گوید که برند کشتی افت نموده است. رشته دیگری مثل فوتبال اقتصاد بهتری دارد، چون از برند بهتری در کشور بهره می برد. این برنامه به ارتقای برند کشتی یاری می نماید و آثار مالی برای کشتی گیران خواهد داشت.

وی ادامه داد: دبیر یک تنه ایستاد و لیگ را در این شرایط سخت برگزار کرد. امیدوارم کشتی به صندلی شایسته ای که دارد، برسد. متناسب با این شرایط، این ساختار طراحی شده می تواند کشتی ایران را به اهداف خود برساند و شاید این برنامه 8 ساله در سرانجام مدیریت 4 ساله دبیر به بخش قابل توجهی از اهدافش برسد. فدراسیون کشتی انصافا یک فدراسیون پرکار است. وزارت ورزش در کنار فدراسیون کشتی است. با صدای بلند می گویم اولویت ورزش قهرمانی ما کشتی است. وقتی پرچم کشور بالا می رود و سرود ملی ما نواخته می گردد و کشورهای قدرتمند پایین تر از ما می ایستند، کار بسیار بزرگی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 652

به "علی نژاد: اولویت ورزش قهرمانی ما کشتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: اولویت ورزش قهرمانی ما کشتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید