شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری خلیج فارس روی حوزه های نفت، گاز، انرژی و دریا تمرکز دارند خبرنگاران

به گزارش اهدا بلاگ، سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر گفت: شرکت های فناور مستقر در این پارک به دلیل شرایط اقلیمی استان بوشهر، روی حوزه های نفت، گاز، انرژی و دریا تمرکز دارند و محور فعالیت های آنان بر همین مبنا تعریف شده است.

شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری خلیج فارس روی حوزه های نفت، گاز، انرژی و دریا تمرکز دارند خبرنگاران

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، پارک علم و فناوری استان بوشهر بیش از 10 سال است که فعالیت رسمی خود در زمینه جذب ایده های فناورانه و پرورش این ایده ها تا مرحله تجاری سازی را شروع نموده و اکنون بیش از 140 شرکت و هسته فناور را در خود جای داده که ایده های بعضی از این واحدها به مرحله فراوری محصول هم رسیده است.

حسن حبیبی، سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر در مورد دستاورد جدید یکی از شرکت های فناور مستقر در این پارک، گفت: در پارک علم و فناوری خلیج فارس یک شرکت دانش بنیان مستقر شده که قدم در راه فراوری دستگاهی گذاشته که عناصر مضر آب را به گونه ای مفید تبدیل می نماید.

حبیبی اضافه نمود: یکی از کارکرد های مطلوب دستگاه مذکور این است که امکان تصفیه فاضلاب و بازیافت آب را فراهم می نماید که از این طریق می توان از آب تصفیه شده برای مصارف غیرشرب استفاده کرد.

سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر درباره حمایت های این پارک از واحد های فناور، افزود: حمایت های پارک علم و فناوری فقط تا مرحله فراوری ادامه ندارد و فناوران تا مرحله تجاری سازی از همراهی پارک برخوردارند. در این پارک، نوآوران علاوه بر حمایت های اقتصادی، می توانند از مشاوره های تخصصی کارشناسان مستقر در این مجموعه استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه شرکت های فناور تا زمانی که در زیرمجموعه مراکز رشد فعالیت دارند از پرداخت اقتصادیات معاف هستند، اظهار کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و تاریخی، رویکرد شرکت ها و هسته های فناور در هر استانی متفاوت است و در استان بوشهر هم مزیت های رقابتی بر محور نفت و گاز و انرژی و دریا است و شرکت های فناور ما روی همین حوزه ها تمرکز بیشتری دارند. پارک علم و فناوری خلیج فارس، بر مبنای همین رویکرد از سال 1387 فعالیت خود را شروع نموده و اکنون بیش از 140 شرکت و هسته فناور در این استان مشغول فعالیت هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 749

به "شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری خلیج فارس روی حوزه های نفت، گاز، انرژی و دریا تمرکز دارند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری خلیج فارس روی حوزه های نفت، گاز، انرژی و دریا تمرکز دارند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید