سومین سازش قتل لرستان طی دوهفته گذشته

به گزارش اهدا بلاگ، با حضور مقامات ارشد قضایی استان لرستان صلح و سازش قتل عمد، با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی در محوطه باز مسجد حضرت فاطمه الزهرا (س) شهرستان خرم آباد برگزار گشت.

سومین سازش قتل لرستان طی دوهفته گذشته

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، روابط عمومی توسعه حل اختلاف استان لرستان، با حضور رئیس توسعه حل اختلاف استان، سرپرست معاونت فرهنگی دادگستری استان، رئیس سازمان صمت استان، فرمانده لشگر 84 ارتش، معاون رئیس کل سازمان زندان های استان، سفیران صلح، معتمدین محلی و خانواده های طرفین، مراسم صلح و سازش قتل عمد، با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی در محوطه باز مسجد حضرت فاطمه الزهرا (س) شهرستان خرم آباد برگزار شد.

در این مراسم دکتر یاراله کاکولوند معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس توسعه حل اختلاف استان لرستان ضمن تشکر از مصلحین گفت: با توجه به این که هدف آن ها خدایی است به فضل خداوند پیروز می شوند.

وی با اشاره به روایات بیان کرد: صفات مردان عظیم در گذشت است. امام علی علیه السلام می فرماید: بخشش و گذشت در حین قدرت موجب رضای خداوند خواهد بود. خانواده مقتول در حالی که قدرت قصاص داشتند از این حق و قدرت خود استفاده نکردند، عظیمواری نموده و به جای قصاص، بخشش نمودند.

دکتر کاکولوند با بیان اینکه طی دوهفته گذشته این سومین سازش قتل در خرم آباد می باشد گفت: امیدواریم قتلی اتفاق نیفتد، اما اگر رخ داد با صلح و سازش ختم شود و از خانواده مقتول تشکر می کنم که با شعور و فهم خود لطف نموده و عفو نمودند.

رئیس توسعه حل اختلاف استان در سرانجام اعلام کرد: مصلحانی که وارد این عرصه می شوند و با ظرفیت بالا نسبت به صلح و سازش اقدام می نمایند از زندگی و کار خود می گذرند تا صلح و سازش بین خانواده ها برقرار شود.

شایان ذکر است قتل در سال 95 اتفاق افتاده و در دیوان عالی کشور تأیید و از سوی ریاست محترم قوّه قضاییه تنفیذ شده بود و در شرف اجرا بود که منجر به سازش شد.

نکته قابل تامل این است که، در مدتی که قتل اتفاق افتاده نه تنها بین خانواده های طرفین اختلاف و درگیری به وجود نیامده، بلکه طرفین هیچ گونه توهین یا بی احترامی به یکدیگر نداشته اند، به گونه ای که خانواده قاتل در مراسم مذهبی خانواده مقتول شرکت نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 535

به "سومین سازش قتل لرستان طی دوهفته گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین سازش قتل لرستان طی دوهفته گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید