سری A، انتها دراماتیک فصل با راهیابی یوونتوس و میلان به لیگ قهرمانان، ناپولی از قافله سهمیه داران جا ماند و با لاتزیو به لیگ اروپا رفت

به گزارش اهدا بلاگ، فصل 21-2020 سری A ایتالیا با حضور تیم های میلان و یوونتوس در جمع چهار تیم بالای جدول برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا و رفتن ناپولی به لیگ اروپا سرانجام یافت.

سری A، انتها دراماتیک فصل با راهیابی یوونتوس و میلان به لیگ قهرمانان، ناپولی از قافله سهمیه داران جا ماند و با لاتزیو به لیگ اروپا رفت

به گزارش خبرنگاران، در آخرین و سی و هشتمین هفته از فصل 21-2020 رقابت های سری A ایتالیا یکشنبه شب شش بازی همزمان برگزار گردید که در مهمترین آنها تیم های یوونتوس، میلان و ناپولی برای دریافت دو سهمیه به جامانده برای حضور در لیگ قهرمانان به میدان رفتند و در انتها این تیم های یوونتوس و میلان بودند که پیروز به کسب این سهمیه شدند.

یوونتوس که برای کسب سهمیه احتیاج به پیروزی در خانه بولونیا داشت، چیزی را که در توانش بود، انجام داد و با نتیجه 4 بر یک به پیروزی رسید. فدریکو کیه زا در دقیقه 6، آلوارو موراتا در دقایق 29 و 47 و آدرین رابیو در دقیقه 45 گل های بانوی پیر را به ثمر رساندند تا تک گلی که ریکاردو اورسولینی در دقیقه 85 زد فایده ای به حال تیم تحت راهنمایی سینیشا میهایلوویچ نداشته باشد.

با این نتیجه یوونتوس باید به ناکامی یک از دو رقیب اصلی اش یعنی ناپولی یا میلان دل می بست. میلان این لطف را در حق یووه نکرد و در مصافی سخت با میزبانش آتالانتا پیروز شد با نتیجه 2 بر صفر به پیروزی دست پیدا کند. گل نخست این بازی را فرانک کسیه در دقیقه 43 از روی نقطه پنالتی زد. خود او در دقیقه سوم وقت های تلف شده نیمه دوم دوباره این کار را تکرار کرد تا میلان با دریافت جای آتالانتا در جدول، بعد از اینتر به عنوان نایب قهرمان، فصل را به انتها برساند و به این ترتیب سهمیه لیگ قهرمانان را هم بگیرد. در این بازی مارتن درون کسی که پنالتی دوم را به میلانی ها تقدیم کرد، از بازی اخراج شد.

اما ناپولی هم که برای کسب سهمیه به پیروزی خانگی برابر هلاس ورونا احتیاج داشت، برابر این تیم به تساوی یک - یک رضایت داد. امیر رحمانی در دقیقه 60 گل نخست را برای ناپولی زد، اما تنها 9 دقیقه بعد داویده فارائونی گل تساوی را برای ورونایی ها به ثمر رساند. او با این گل بیشتر از آنکه به تیم خودش لطف نموده باشد، به یوونتوس خدمت کرد، چرا که ناپولی را در رده پنجم جدول نگه داشت و به این ترتیب یوونتوس بعد از تیم های اینتر، میلان و آتالانتا به عنوان تیم چهارم جدول فصل را به انتها رساند و سهمیه لیگ قهرمانان را گرفت.

در سایر بازی های آخرین شب از این فصل سری A نتایج زیر رقم خورد:

ساسولو 2 - لاتزیو صفر

تورینو یک - بنونتو یک

اسپتزیا 2 - رم 2

با انتها یکصد و نوزدهمین فصل از رقابت های سری A، تیم های فوتبال اینتر (قهرمان)، میلان (نایب قهرمان)، آتالانتا (تیم سوم جدول) و یوونتوس (تیم چهارم جدول) سهمیه لیگ قهرمانان دریافتد. ناپولی و لاتزیو هم به ترتیب به عنوان تیم های پنجم و ششم جدول به مرحله گروهی لیگ اروپا خواهند رفت. رم نیز به عنوان تیم هفتم به پلی اف لیگ کنفرانس اروپا رفت. در پایین جدول نیز سه تیم پارما (بیستم)، کروتونه (نوزدهم) و بنونتو (هجدهم) به دسته دوم سقوط کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 856

به "سری A، انتها دراماتیک فصل با راهیابی یوونتوس و میلان به لیگ قهرمانان، ناپولی از قافله سهمیه داران جا ماند و با لاتزیو به لیگ اروپا رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سری A، انتها دراماتیک فصل با راهیابی یوونتوس و میلان به لیگ قهرمانان، ناپولی از قافله سهمیه داران جا ماند و با لاتزیو به لیگ اروپا رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید