راز و رمز پرچم کشورهای مختلف دنیا، تصاویر

به گزارش اهدا بلاگ، در این گزارش، با رایج ترین نمادهای موجود در پرچم کشورها، آشنا شوید و بدانید منظور از آنها چیست و از کجا آمده اند.

راز و رمز پرچم کشورهای مختلف دنیا، تصاویر

پرچم آرژانتین

پرچم آرژانتین از دو نوار افقی به رنگ آبی روشن و یک خورشید در مرکز تشکیل شده است. خورشید که چهره ای انسانی دارد، به عنوان خورشید ماه مِه شناخته می گردد که نشان دهنده استقلال کشور و خدای خورشید قوم اینکا است. رنگ آبی نمادی از آسمان روشن است و سفیدی که دور خورشید است، یادآور برف سنگین سفید آند است.

پرچم استرالیا

طرح اصلی پرچم استرالیا در سال 1901 از میان گروهی از آثار شرکت کنندگان در یک رقابت ملی انتخاب شد. شش سر ستاره نشان دهنده وحدت شش ایالت و قلمروست، در حالی که Union Jack نشانگر جایگاه استرالیا در کشورهای مشترک المنافع است و تاریخ شهرک سازی در استرالیا توسط انگلیسی ها در 1788 را یادآوری می کند.

پرچم برزیل

پرچم برزیل برای نخستین بار در 15 نوامبر 1889 به تصویب رسید. سبز روشن نشانگر جنگل های سرسبز و مزارع وسیع برزیل است. نماد اصلی در مرکز، ستاره ها و یک توپ آبی، ثروت برزیل را از طلا نشان می دهد. کلمات موجود در نماد کره زمین Ordem e Progresso نماد ترتیب و پیشرفت است.

پرچم کانادا

پرچم کانادا پرچم قرمز و سفید کانادا با برگ میانی اولین پرچمی است که تا به امروز توسط قانون به عنوان پرچم ملی شناخته شده است. در سال 1964، نخست وزیر کانادا کمیته ای برای حل مشکل نداشت پرچم در کانادا تشکیل داد و سرانجام تصمیم گرفت تصویری از یک برگ افرا، که برای اولین بار به عنوان بخشی از آرم اسلحه برای انتاریو و کبک استفاده است، در طراحی پرچم استفاده کند.

پرچم فرانسه

پرچم فرانسه دارای سه نوار عمودی است: آبی، سفید و قرمز. این رنگ ها از پارچه ای گرفته شده بودند که پادشاه لوییز شانزدهم هنگام سخنرانی در یک گردهمایی عمومی در پاریس در طول انقلاب، آن را پوشیده بود.

پرچم ژاپن

پرچم ژاپنی که به Nisshoki معروف است، مستطیل سفید با دایره قرمز در وسط است. دایره قرمز نماینده خدایان خورشید در اساطیر ژاپنی به نام آماتیراسو است که بنیانگذار ژاپن و سلف امپراتورهای آن است و سمبل آینده ای روشن می باشد.

پرچم مکزیک

بر اساس افسانه آزتک ها که در ابتدا ساکن زمین بودند، این پرچم یادآور تاریخ مردم مکزیک است. سبز نشانگر امید است، رنگ سفید نشان دهنده صلح است و قرمز به معنای شجاعت و قدرت است. پرچم مکزیک در 16 سپتامبر 1968 به تصویب رسید.

پرچم انگلستان

نماد موجود در پرچم انگلستان به سال 1801 بر می گردد و به Union Jack معروف است. خطوط قرمز متقاطع نمایانگر قدیس های ولز، اسکاتلند و انگلیس هستند.

پرچم آمریکا

به عنوان شکوه قدیمی شناخته شده است و از زمان آغاز چندبار طراحی مجدد شده است. پرچمی که امروز می شناسیم شامل 50 ستاره و 13 خط است. ستاره ها نماینده همه ایالت ها در فدراسیون هستند و نوارها سیزده مستعمره انگلیس را نشان می دهند که استقلال خود را از پادشاهی انگلیس اعلام کردند.

منبع: گردشبان
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 610

به "راز و رمز پرچم کشورهای مختلف دنیا، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز و رمز پرچم کشورهای مختلف دنیا، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید