خبرنگاران کرونا آتش به ثمر کنارستان میناب زد

به گزارش اهدا بلاگ، بندرعباس - خبرنگاران- کرونا که همچنان در دنیا جولان می دهد و موجب کسادی بازار کسب و کار خرد شده این بار آتش به ثمرکنارستان میناب زد.

خبرنگاران کرونا آتش به ثمر کنارستان میناب زد

مدیر باغستان کنار میناب دراین باره گفت: ازسال 80 آغاز به کشت انواع و ارقام کنار در زمینی مساحت پنج هکتار در این شهرستان کردم و روزانه یک تن کنار برداشت و روانه بازار دستفروشی ها می شد ولی ویروس کرونا این کسب وکار را متوقف کرد.

معرفت الله سعادتی روز آدینه در گفت وگوبا اهدا بلاگ اضافه نمود: اواخرسال گذشته و سال جاری بارندگی خوبی داشتیم، امیدوار به افزایش برداشت نسبت به سالهای قبل در فصل بهار بودم ولی با تعطیلی کسب وکارهای خرد مثل دستفروشی ها، بخت یار ما نشد.

وی ادامه داد: باتوجه به شیوع ویروس کووید 19 بازار برداشت و صادر کردن این محصول نیز افت شدیدی نموده لذا از مسولان استان و شهرستان درسال جهش فراوری می خواهم از سرمایه گذاران خرد حمایت گردد.

به گفته سعادتی، برای رونق باغستان کنار480 میلیون ریال هزینه و برای حدود 15 نفر بطور مستقیم و 40 نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شده بود .

فصل گل دهی درخت کنار به عنوان یک یاز میوه های گرمسیر و محلی از مهرماه و برداشت از نیمه دیماه تاآخر فروردین ماه در میناب می باشد و به صورت تازه خوری مصرف می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 119

به "خبرنگاران کرونا آتش به ثمر کنارستان میناب زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا آتش به ثمر کنارستان میناب زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید