خبرنگاران آمار مبتلایان به کرونا در کیش به 33 نفر رسید

به گزارش اهدا بلاگ، کیش - خبرنگاران - با ثبت دو بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا آمار مبتلایان به این بیماری در جزیره کیش به 33 نفر رسید.

خبرنگاران آمار مبتلایان به کرونا در کیش به 33 نفر رسید

به گزارش خبرنگاران سخنگوی شورای سلامت کیش ساعاتی قبل اظهار داشت: از 10 نمونه ارسال شده به آزمایشگاه مرجع در سال جدید، پاسخ 2 نفر از این تعداد مثبت تشخیص داده شده و به این ترتیب از ابتدای شیوع بیماری تا به امروز آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این جزیره به 33 نفر رسیده که از این تعداد 30 نفر با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شده اند، 1 نفر هنوز بستری است و 2 نفر فوت شده است.

دکتر محمد رضا رضانیا گفت: هم اکنون از 9 نفر بیمار مشکوک به کرونا در کیش، یک نفر مبتلا به ویروس کرونا بستری، 5 نفر منفی و 3 نفر نیز منتظر پاسخ آزمایش هستند.

سخنگوی شورای سلامت کیش به شهفرایندان جزیره کیش توصیه کرد که در خانه بمانند و مایحتاج زندگی خود را در ساعات خلوت فروشگاهها خریداری نمایند.

دکتر رضانیا تنها راه شکست ویروس کرونا را دوری از تجمعات است، اضافه نمود: افرادی که به رغم توصیه های مداوم در پارکها و بعضی اماکن تردد می نمایند در جریان باشند که قطعا در معرض آلودگی به ویروس کرونا قرار می گیرند چرا که تماس با سطوح، آلاچیق ها و جایگاه ها باعث انتقال بیماری خواهد شد.

سخنگوی شورای سلامت کیش همچنین از تشدید تدابیر مقابله با ویروس کرونا، ادامه تعطیلی بازارهای کیش تا 15 فروردین و اعمال ضوابط سختگیرانه قرنطینه ای برای ورود به این جزیره خبرداد.

محمد رضا رضانیا امروز در خاتمه اولین نشست سال 99 شورای سلامت کیش، اظهار داشت: ضوابط سختگیرانه قرنطینه خانگی، قرنطینه در محل تجمیعی برای کیشوندانی که در این ایام مسافر بوده و بعد از پانزدهم فروردین قصد بازگشت به جزیره کیش را دارند مصوب و با تایید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اجرایی خواهد شد.

او اضافه نمود: براساس مصوبات این نشست، فرایند تعطیلی کلیه صنوف و بازارهای جزیره به استثنای تامین نمایندگان ارزاق عمومی و مایحتاج ضروری به هدف مهار ویروس کرونا تا 15 فروردین ادامه خواهد داشت.

وی همچنین از همه کیشوندانی که در خارج از جزیره به سر می برند خواست تا به صورت جدی بازگشت خود را تا بعد از 15 فروردین به تاخیر بیندازند و دیرتر به جزیره بازگردند.

سخنگوی شورای سلامت کیش افزود: طبق مصوبات شورای سلامت همه ادارات دولتی و ارگان های مختلف به همراه بانک ها و بیمه ها حداکثر با 20 درصد کارکنان خود باید به فعالیت ادامه بدهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 78

به "خبرنگاران آمار مبتلایان به کرونا در کیش به 33 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمار مبتلایان به کرونا در کیش به 33 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید