جزییات برقراری مستمری از کارافتادگی در شرایط نو اعلام شد

به گزارش اهدا بلاگ، حیدری گفت: امکان ارائه خدمت برقراری مستمری ازکارافتادگی به صورت غیرحضوری فراهم شد.

جزییات برقراری مستمری از کارافتادگی در شرایط نو اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، ناهید حیدری مدیرکل مستمری تامین اجتماعی گفت: با توجه به شرایط خاص حاکم بر جامعه در پی شیوع ویروس کرونا، ضرورت توسعه خدمات غیرحضوری با هدف ارتقای رضایت حداکثری مخاطبین، کاهش مراجعات بیمه شدگان و مستمری بگیران به واحد های اجرایی، شفاف سازی امور اجرایی موجب شد تا برقراری غیرحضوری مستمری ازکارافتادگی به دلیل شرایط ویژه آن دسته از بیمه شدگانی که به دلیل وقوع حادثه ناشی ازکار یا بروز بیماری بخشی از توانایی جسمی خود را از دست می دهند به عنوان برنامه اولویت دار حوزه تعهدات بلندمدت در دستور کار قرار گیرد و خوشبختانه با پیگیری های مستمر این مهم از اول آذر ماه امسال عملیاتی شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر پس از تایید از کارافتادگی بیمه شده به وسیله کمیسیون های پزشکی موضوع ماده 91 قانون، صدور حکم برقراری مستمری ازکارافتادگی به صورت کاملا غیرحضوری به وسیله سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به نشانی es. tamin. ir میسر شده است.

حیدری گفت: در سرویس غیرحضوری برقراری مستمری ازکارافتادگی، انواع تعهدات قانونی پیش بینی شده در ماده 70 قانون ارائه می گردد. به صورتی که تمامی احکام برقراری مربوط به غرامت نقص مقطوع، ازکارافتادگی جزیی، ازکارافتادگی کلی ناشی ازکار و ازکارافتادگی کلی غیرناشی از کار، به وسیله این سرویس انجام و تمامی مراحل اجرای فرآیند به مخاطب اعلام می گردد. ارائه این سرویس به صورت میانه موجب کاهش بیش از 91 هزار مورد مراجعه در سال به واحد های اجرایی سازمان تامین اجتماعی خواهد شد.

مدیر کل مستمری های سازمان تامین اجتماعی در مورد شرایط برقراری مستمری ازکارافتادگی گفت: بیمه شدگانی که طبق نظر پزشک معالج غیرقابل علاج تشخیص داده می شوند چنانچه طبق نظر کمیسیون های پزشکی ماده 91 قانون تامین اجتماعی توانایی خود را کلا یا بعضا از دست داده باشند در گروه های زیر قرار خواهند گرفت.

وی افزود: هرگاه درجه کاهش قدرت کار بیمه شده شصت و شش درصد و بیشتر باشد، ازکارافتاده کلی شناخته می گردد. چنانچه مقدار کاهش قدرت کار بیمه شده بین سی و سه تا شصت و شش درصد و به دلیل حادثه ناشی ازکار باشد ازکارافتاده جزیی شناخته می گردد و اگر درجه کاهش قدرت کار بیمه شده بین ده تا سی و سه درصد بوده و موجب آن حادثه ناشی از کار باشد استحقاق دریافت غرامت نقص مقطوع را خواهد داشت.

حیدری گفت: بیمه شده ای که در اثر حادثه ناشی ازکار یا بیماری حرفه ای ازکارافتاده کلی شناخته گردد بدون در نظر گرفتن مدت پرداخت حق بیمه استحقاق دریافت مستمری ازکارافتادگی کلی ناشی ازکار را خواهد داشت.

وی ادامه داد: بیمه شده ای که ظرف ده سال قبل از وقوع حادثه غیرناشی ازکار یا ابتلا به بیماری حداقل حق بیمه یک سال کار را که متضمن حق بیمه نود روز کار ظرف یک سال قبل از وقوع حادثه یا بیماری منجر به ازکارافتادگی باشد، پرداخت نموده باشد در صورت ازکارافتادگی کلی استحقاق استفاده از مستمری ازکارافتادگی کلی غیرناشی از کار را خواهد داشت.

حیدری افزود: راهنمای استفاده از خدمت غیرحضوری برقراری مستمری ازکارافتادگی به وسیله سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی به نشانی tamin. ir در دسترس مخاطبین واقع شده است.

مدیرکل مستمری های سازمان تامین اجتماعی گفت: بعلاوه سایر خدمات مربوط به تعهدات بلندمدت نیز نظیر صدور احکام برقراری مستمری بازنشستگی در دستور کار ارائه خدمات به صورت غیرحضوری قرار گرفته است و امیدواریم تا سرانجام امسال با احتساب خدمت برقراری مستمری بازنشستگی، 14 خدمت این حوزه به صورت غیرحضوری ارائه گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1114

به "جزییات برقراری مستمری از کارافتادگی در شرایط نو اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات برقراری مستمری از کارافتادگی در شرایط نو اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید