جان باختن 50 مهاجر در سواحل لیبی

به گزارش اهدا بلاگ، هلال احمر لیبی گفت که در پی واژگون شدن یک قایق در مجاورت سواحل این کشور، حدود 50 مهاجر جان خود را از دست دادند.

جان باختن 50 مهاجر در سواحل لیبی

به گزارش فارس، احمد مخلوف رئیس بخش مهاجرت هلال احمر لیبی، امروز (دوشنبه)، اطلاع داد که جسد حدود 50 مهاجر در سواحل شهر الزاویه در شمال لیبی از آب بیرون کشیده شده است.

مخلوف در گفت و گو با وبگاه خبری القاهره24 در این خصوص گفت در میان اجسادی که آب بیرون کشیده شده، چند شهروند مصری وجود داشته؛ اما هنوز شمار دقیق آن ها تعیین نشده است.

احمد مخلوف در ادامه با اشاره به اینکه ما بقی جان باختگان تبعه دیگر کشورهای آفریقایی بوده اند، اضافه نمود که سه خانواده متشکل از پدر و مادر و فرزندانشان به طور کامل در این حادثه جان خود را از دست داده اند.

مخلوف در ادامه خاطر نشان کرد که این افراد از راه مهاجرت غیرقانونی در کوشش برای ورود به کشورهای اروپایی بوده اند.

رئیس بخش مهاجرت هلال احمر لیبی همچنین گفت که گروه های امدادی همچنان در حال بیرون کشیدن اجساد جان باختگان و مجروحان این حادثه هستند.

غرق شدن قایق های مهاجران کشورهای آفریقایی و بعضی کشورهای منطقه غرب آسیا حین کوشش برای رساندن خودشان به کشورهای اروپایی در سال های اخیر تلفات بسیاری بر جا گذاشته است.

مهاجران و پناهجویان آفریقایی که در کشورهای خود با مسائل امنیتی و مالی روبرو هستند، به امید دستیابی به شرایطی بهتر سوار بر قایق های قاچاقچی های انسان می شوند و کوشش می نمایند از جهت ناامن اقیانوس اطلس یا دریای مدیترانه خود را به قاره اروپا برسانند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 849

به "جان باختن 50 مهاجر در سواحل لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جان باختن 50 مهاجر در سواحل لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید