بین امتحان نهایی دوره متوسطه و کنکور باید حداقل 20 روز فاصله باشد

به گزارش اهدا بلاگ، دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: از نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی کنکور سراسری در امسال به صورت حضوری و با تاریخ منعطف بر اساس پروتکل های ستاد مقابله با کرونا برگزار خواهد شد.

بین امتحان نهایی دوره متوسطه و کنکور باید حداقل 20 روز فاصله باشد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، منصور کبگانیان قائم مقام و دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه جلسه 129 آنلاین ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با اشاره به شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: در ابتدای جلسه گزارشی با موضوع تأثیرات کرونا در مباحث و عملکرد حوزه های علم و فناوری و آموزش و پژوهش ارائه شد.

وی با اشاره به حساسیت و تأکید شورای عالی انقلاب فرهنگی بر رعایت سیاست های مصوب ستاد نقشه جامع علمی کشور، کیفیت برگزاری امتحانات و آزمون سراسری، رعایت عدالت اجتماعی و اهمیت تعلیم و تربیت، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در فضای مجازی مطالب زیادی در خصوص تصمیم سازیها در این حوزه ها منتشر می گردد، از این رو جلسه با حضور وزرای مرتبط و مسئولین ذی ربط و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل و در خصوص نحوه برگزاری آزمون نهایی مقطع متوسطه و آزمون سراسری بحث و گفتگو شد.

دبیر ستاد راهبری ستاد نقشه جامع علمی کشور گفت: در این جلسه وزرای علوم، بهداشت، آموزش وپرورش، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس دانشگاه آزاد در خصوص آثار ویروس کرونا برحوزه های آموزش، پژوهش، علم و فناوری نظرات خود را ارائه کردند.

تأکید دستگاه ها بر آمادگی برای برگزاری آزمون های حضوری

قائم مقام ستاد علم و فناوری با تأکید بر اینکه وزارتین آموزش وپرورش و علوم و سازمان سنجش آموزش کشور آمادگی خود به دلیل کافی بودن امکانات برای برگزاری آزمون های حضوری اعلام کردند، ادامه داد: با توجه به اینکه برای دوره ششم متوسطه آزمون نهایی برگزار می گردد این سؤال مطرح شد که آیا می توان با رعایت استانداردها و پروتکل های مصوب ستاد مقابله با کرونا و حفظ فاصله اجتماعی امتحانات و آزمون های حضوری را برگزار کرد؟

کبگانیان با اشاره به سیاست های شورای عالی انقلاب فرهنگی بر برگزاری آزمون های حضوری با رعایت پروتکل های مصوب ستاد مقابله با کرونا گفت: در این جلسه وزیر آموزش و پرورش و معاون متوسطه این وزارتخانه اعلام کردند که ظرفیت های لازم با حفظ فاصله اجتماعی برای برگزاری آزمون های حضوری را دارند.

وی ادامه داد: بر این اساس مصوب شد که تاریخ برگزاری آزمون های حضوری باید منعطف بر اساس پروتکل های مصوب ستاد مقابله با کرونا معین گردد.

تصویب برگزاری امتحانات نهایی به صورت حضوری با تاریخ های منعطف

همچنین کبگانیان از به تصویب رسیدن برگزاری امتحانات نهایی دوره متوسطه به صورت حضوری با رعایت تمامی استانداردهای لازم و با تاریخ های منعطف در جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور خبرداد.

قائم مقام ستاد علم و فناوری با اشاره به تکمیل نشدن آموزش های مدارس به دلیل تعطیلات، گفت: با توجه به منعطف بودن زمان برگزاری آزمون و با برنامه ریزی های لازم هم آموزش ها تکمیل و هم آزمون نهایی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

ارائه گزارش برگزاری کنکور توسط وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش

وی درمورد نحوه برگزاری کنکور سراسری امسال گفت: در این جلسه وزیر علوم، رئیس سازمان سنجش و پذیرش کشور(دبیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو) گزارش کاملی را در زمینه برگزاری کنکور ارائه کردند.

کبگانیان با اشاره به اینکه حداقل باید بین برگزاری آزمون نهایی دوره متوسطه و کنکور سراسری 20 روز فاصله باشد، گفت: از نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی کنکور سراسری در امسال به صورت حضوری و با تاریخ منعطف بر اساس پروتکل های ستاد مقابله با کرونا برگزار خواهد شد.

امکان برگزاری آزمون سراسری منطبق بر پروتکل های ستاد مقابله با کرونا وجود دارد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: بر اساس اعلام وزیر علوم بر اساس امکانات موجود و با همکاری دستگاه ها، امکان برگزاری آزمون سراسری در شرایط آرام و سالم منطبق بر پروتکل های ستاد مقابله با کرونا وجود دارد.

دبیر ستاد راهبری ستاد نقشه جامع علمی کشور با تأکید بر اینکه تاریخ برگزاری آزمون نهایی دوره متوسطه و کنکور سراسری بستگی به مصوبات ستاد مقابله با کرونا دارد، گفت: قطعاً در امسال این دو آزمون با رعایت تاریخ منعطف برگزار خواهد شد.

قائم مقام ستاد علم و فناوری با اشاره به دغدغه های اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی از استفاده حداکثری از فضای مجازی در شرایط عادی، اظهار کرد: استفاده حداکثری از فضای مجازی در شرایط اضطراری هیچ منعی ندارد همانطور که با توجه به توصیه های بهداشتی در این دوران حتی اماکن متبرکه تعطیل شد.

وی با تأکید براینکه استفاده حداکثری از فضای مجازی در شرایط عادی نباید تبدیل به فرهنگ گردد، ادامه داد: در حوزه تعلیم وتربیت، معلم و متعلم باید ارتباط چهره به چهره داشته باشند از این رو در شرایط عادی استفاده از فضای مجازی قطعاً کاهش خواهد یافت.

تشکیل کارگروهی برای طراحی و فراوری زیرساخت و خدمات آموزشی و پژوهشی یکپارچه

کبگانیان با تأکید به اهمیت فراوری محتوا و تکمیل زیرساخت های فضای مجازی، گفت: مقرر شد کارگروهی در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور وزرای علوم و آموزش وپرورش، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رییس دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل گردد تا مطالب کلان تری در این حوزه مورد آنالیز قرار گیرد و شاهد شکل گیری سامانه های ملی در حوزه آموزش و پژوهش باشیم و از این پراکندگی پلتفرم ها، نرم افزارها و محتواهای غیر استاندارد به یک نظام یکپارچه ملی خدمات آموزشی و پژوهشی منتقل شویم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 133

به "بین امتحان نهایی دوره متوسطه و کنکور باید حداقل 20 روز فاصله باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بین امتحان نهایی دوره متوسطه و کنکور باید حداقل 20 روز فاصله باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید