باغ گیاهشناسی نانگ نوچ پاتایا (تور پاتایا)

به گزارش اهدا بلاگ، این روزها پاتایا یکی از محبوب ترین مقاصد نزد گردشگران ایرانی ست. طبیعت سرسبز، امکانات رفاهی خوب و مردم میهمان نواز این دیار سبب شدند تا تایلند و شهرهای مهم آن از جمله پاتایا هواداران زیادی پیدا نمایند. گردشگر ها به پاتایا می روند تا از آب وهوای خوشش استفاده نموده و چند صباحی را در آرامش و در دل طبیعت استراحت نمایند؛ اما گردشگران در پاتایا به چه مکان هایی می روند؟ برترین مقاصد سفر در این شهر کجاست؟

باغ گیاهشناسی نانگ نوچ پاتایا (تور پاتایا)

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

امروز قصد داریم شما را با یکی از مجذوب نماینده ترین مقاصد سفر جهانگردان در تور پاتایا آشنا کنیم؛ باغ گیاهشناسی نانگ نوچ. این باغ سرسبز گیاهان منحصربه فردی را در خود دارد و امکانات خوبی را در اختیار بازدیدنمایندگانش قرار می دهد. در ادامه بیشتر با این باغ زیبا آشنا می شویم.

معرفی باغ گیاه شناسی نانگ نوچ

در ابتدا باید بدانید که باغ گیاه شناسی نانگ نوچ(Nong Nooch Tropical Botanical Garden) از بزرگ ترین و زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان و کشور تایلند به شمار می آید. توجه داشته باشید که مساحت باغ 2000 کیلومترمربع است و برای تماشا همه بخش های آن باید کمی پیاده روی کنید.

نانگ نوچ حدود 33 باغ یا قسمت متفاوت دارد که هریک از آن ها بر اساس سبک معماری خاصی ساخته شده اند و گیاهان مخصوص به خود رادارند. پیش ازاین که بیشتر به باغ ها و امکانات نانگ نوچ بپردازیم خوب است بدانید که گردش در این مجموعه تماشای تنها به تماشای گیاهان و لذت بردن از عطر خوش گل ها محدود نمی گردد بلکه در اینجا آبشارها، حوضچه ها و نیمکت هایی وجود دارند که خستگی را از تن جهانگردان به درمی برند. بعلاوه سرگرمیات هیجان انگیزی چون فیل سواری یا چیدن میوه های خوش طعم نیز در نانگ نوچ وجود دارد که اگر تا خاتمه مطلب همراهمان باشید بیشتر درباره شان خواهیم گفت.

ماجرای ساخت باغ گیاه شناسی نانگ نوچ

داستان ساخت باغ گیاه شناسی نانگ نوچ نیز جالب است. سال 1954 بود که زوجی بانام های پیسیت و نانگ نوچ برای ساخت یک باغ میوه، زمینی را خریداری کردند. در همین حین بانو نانگ نوچ به اروپا سفر کرد و شیفته سبک و سیاق باغات آن سرزمین شد؛ اینگونه بود که خانم نانگ نوچ تصمیم گرفت تا باغ میوه خود را به باغی منحصربه فرد تبدیل کند و در آن از سبک معماری اروپائیان بهره مند گردد. این زوج خوش ذوق با کوشش هایشان پایان پیروز به ساخت باغ نانگ نوچ به شکل امروزی شدند و دستاوردشان به علت ویژگی های خاصش به سرعت معروف شد و کار به جایی رسید که حالا هرسال هزاران نفر جهانگرد از باغ گیاه شناسی نانگ نوچ تماشا می نمایند. جالب است بدانید که مدیریت باغ هنوز هم به دست نسل های بعدی خانم نانگ نوچ است.

سرگرمیات باغ گیاه شناسی نانگ نوچ

بی تردید قدم زدن در میان گیاهان و پیاده روی و گرفتن عکس های ناگاه ازگل ها و فضای زیبای باغ، مهم ترین سرگرمیات در نانگ نوچ است اما مسئولان مجموعه برای مجذوب نماینده تر کردن اینجا سرگرمیات دیگری را نیز فراهم نموده اند که به اختصار به آن ها می پردازیم:

1- تماشای فیل ها

فیل ها نقشی اساسی در سرگرمی و کسب عایدی برای تایلندی ها ایفا می نمایند. در باغ گیاه شناسی نانگ نوچ نیز می توانید به تماشای نمایش فیل ها بنشینید و از شیرین کاری های آن ها لذت ببرید. این نمایش ها همه روزه هر یک ساعت یک بار قابل مشاهده هستند. نخستین سانس نمایش نیز ساعت 10:30 است.

2- غذا دادن به ماهی ها

در باغ گیاه شناسی نانگ نوچ جهانگردان می توانند به ماهی های گوناگون ازجمله ماهی آراپایما غذا بدهند. آراپایما جثه بزرگی دارد و حتما از تماشاش حیرت زده خواهید شد.

3- دوچرخه سواری

اگر اهل دوچرخه سواری باشید، باغ گیاه شناسی نانگ نوچ یکی از برترین مکان ها در پاتایا برای رکاب زدن و سرگرمی است.

4- قایق سواری

شاید تصورش را هم نمی کردید که در باغی گیاه شناسی، امکان قایق سواری وجود داشته باشد؛ اما در این مجموعه رؤیایی قایق سواری نیز یکی از سرگرمیات محبوب به شمار می آید.

خدمات و امکانات موجود در باغ گیاه شناسی نانگ نوچ

مجموعه وسیع باغ گیاه شناسی نانگ نوچ خدمات گوناگونی را نیز در اختیار میهمانانش قرار می دهد که مرور کوتاهی می کنیم بر آن ها:

رستوران های مختلف با غذاهای بین المللی

تورهای گردش در باغ -به صورت معمولی و ویژه-

کمپ در محوطه

مرکز علمی برای رسیدگی به سؤالات بازدیدنمایندگان

ماساژ و اسپا

انواع اقامتگاه -ویلا و ریزورت

امکان برگزاری نمایش های مختلف

قسمت های مختلف باغ گیاه شناسی نانگ نوچ

همان طور که بالاتر نیز اشاره شد این باغ زیبا از قسمت ها یا باغ های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از آن ها به نوبه خود تماشای و مجذوب نماینده هستند. بی شک برای درک زیبایی های این باغات باید از نزدیک به تماشایشان بنشینید و لذت ببرید ولی با این تفاسیر بازهم ما در این بخش نگاه گذرایی می اندازیم به بخش های گوناگون باغ گیاه شناسی نانگ نوچ.

1- باغ ایتالیایی

همه چیز از این باغ آغاز شد و در حقیقت باغ ایتالیایی نخستین قسمتی بود که در نانگ نوچ ساختند. با گردش در باغ ایتالیایی تعبیر رویای خانم نانگ نوچ را مشاهده خواهید کرد، اینجا همان جایی است که او با تصورات و مشاهداتش از باغات اروپایی ساخت.

2- باغ فرانسوی

حتما نام کاخ ورسای را شنیده اید، برای ساخت باغ فرانسوی این مجموعه، از کاخ ورسای و محوطه فوق العاده اش استفاده کردند. ساخت این بخش از باغ گیاه شناسی نانگ نوچ حدود 2 سال به طول انجامید تا حالا جهانگردان بتوانند با خیالی آسوده در میان درختان گوناگونش قدم زده و از طبیعت لذت ببرند.

3- باغ گیاهان آناناسی

گونه ای از گیاهان زینتی زیبا که در ایران نیز زیاد در گل فروشی ها به چشم می خورند تیره آناناسی ها هستند. از این گیاهان بیشتر برای زیباسازی آپارتمان ها استفاده می گردد. اگر شما هم به آناناسیان علاقه مند هستید خبر خوبی برایتان داریم؛ بخش بزرگی از باغ گیاه شناسی نانگ نوچ به این گیاهان اختصاص یافته و بازدیدنمایندگان می توانند با 350 گونه آن ها در باغ گیاه شناسی نانگ نوچ آشنا شوند.

4- باغ ارکیده

ارکیده ازجمله گیاهانی ست که در همه کشورهای جهان هواداران خاص خودش را دارد و درواقع از گیاهان لوکسی به شمار می آید در باغ گیاه شناسی نانگ نوچ گلخانه بزرگی به ارکیده اختصاص یافته است تا بازدیدنمایندگان از تماشا این گل های رنگارنگ لذت ببرند.

5- سایر باغ ها

گذشته از باغ هایی که به آن ها اشاره کردیم قسمت های دیگری چون باغ استون هنج، آدنیوم، بونسای، سانسوریا، واریته ها، استرابلوس، اروپایی، گل ها و گل معلق، هورتوس بوتانیکوس و... نیز در باغ گیاهشناسی نانگ نوچ وجود دارد که گردش در تک تکشان غیرقابل توصیف است. اگر تجربه تماشا این باغ های زیبا رادارید، سفرنامه ها و نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

برترین زمان برای بازدید از باغ گیاه شناسی نانگ نوچ

در سفر به پاتایا باید بدانید که این شهر آب و هوایی استوایی دارد بنابراین شاهد زمستان های سرد و برفی در آن نخواهید بود. بازدید از باغ گیاه شناسی نانگ نوع در هر فصل مجذوب نمایندهیت خاص خودش را دارد اما از آبان تا اواخر اسفند برترین زمان برای سفر به پاتایا به قصد طبیعت گردی ست. در این بازه زمانی هوا خنک است و خبری از شرجی بودن هوا و گرمای طاقت فرسا نیست. البته باید توجه داشته باشید که بهار نیز زمان خوبی برای گردش در باغ گیاه شناسی نانگ نوچ به شمار میرود زیرا هنوز گرمای هوا شدت نگرفته است اما در اواخر این فصل کم کم باران های سهمگین آغاز به بارش می نمایند و می توانند آزاردهنده باشند.

آدرس باغ گیاه شناسی نانگ نوچ

حالا که کمی با باغ گیاه شناسی زیبا و باشکوه نانگ نوچ آشنا شدید این سؤال به وجود می آید که چطور باید به این مکان رسید و اصلاً این بهشت رؤیایی کجای شهر واقع شده است. جهانگرد ها اغلب با خرید تورهای جهانگردی خود را به این باغ می رسانند زیرا شهر پاتایا سیستم حمل ونقل غنی و مناسبی ندارد. بااین حال اگر علاقه مند هستید که حتماً با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به باغ گیاه شناسی برسید باید از تاکسی بهره ببرید.

* آدرس: تایلند، استان چون بوری، منطقه بنگ لامونگ، شهر پاتایا، خیابان بیچ 10، کوچه 218

* هزینه بلیت باغ گیاه شناسی نانگ نوچ: بلیت های این باغ به صورت ترکیبی ارائه می شوند به این معنا که به ازای بازدید از یک یا چند قسمت از باغ باید هزینه خاصی را پرداخت کنید. کمترین هزینه ورودی باغ 500 بات است که معادل حدوداً 168 هزار تومان می گردد و ممکن است تغییر کند.

سخن خبرنگاران

سالانه جهانگردان ایرانی بسیاری تایلند و به ویژه شهرهایی چون بانکوک یا پاتایا را برای گشت وگذار انتخاب می نمایند. اگر شما هم تجربه سفر به این شهرهای زیبا و بازدید از باغ گیاه شناسی نانگ نوچ را دارید دیدگاه هایتان را با ما در میان بگذارید. بی صبرانه منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

منبع: فاینداتور
انتشار: 7 دی 1401 بروزرسانی: 7 دی 1401 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1380

به "باغ گیاهشناسی نانگ نوچ پاتایا (تور پاتایا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باغ گیاهشناسی نانگ نوچ پاتایا (تور پاتایا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید