اعلام کاهش 40 درصدی ورود مسافران به مشهد

به گزارش اهدا بلاگ، ایلنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، کاهش 40 درصدی ورود مسافران به مشهد مشاهده می گردد.

اعلام کاهش 40 درصدی ورود مسافران به مشهد

از سفر با تور ارزان پاتایا بهار 1400 لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

اسکان در واحدهای اقامتی غیررسمی مشهد ممنوع است

محمدصادقی براتی، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: در نیمه نخست سال جاری 16 میلیون و چهار هزار و 348 نفر به این استان سفر کردند در حالیکه در مدت مشابه پارسال این تعداد 28 میلیون و 964 هزار و 167 نفر بود و براساس این آمار ورود مسافر به استان 45 درصد کاهش یافته است.

او ادامه داد: ورود مسافر به کلانشهر مشهد نیز در این مدت 40 درصد کاهش داشت بطوریکه در نیمه نخست پارسال 19 میلیون و 927 هزار و 696 نفر وارد مشهد شدند که این رقم سال جاری به 11 میلیون و 964 هزار و 684 نفر کاهش یافت.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه کاهش ورود مسافر از مبادی جاده ای در مشهد 86 درصد و در استان 91 درصد است، گفت: در مبادی ورودی ریلی نیز کاهش 82 درصدی ورود مسافر در مشهد و کاهش 81 درصدی در استان ثبت شده است.

او اضافه کرد: در بخش ورودی هوایی مسافران طی این مدت نیز در مشهد 71 درصد و در استان 68 درصد کاهش ثبت شده است.

براتی ادامه داد: تعداد مسافران ورودی با وسایل نقلیه شخصی نیز در مشهد 15 درصد و در استان 24 درصد کاهش داشته است.

همچنین یوسف بیدخوری، رئیس کمیته اسکان و پذیرایی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی و معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: در زمینه اسکان در واحدهای اقامتی رسمی مسئله ای وجود ندارد و با توجه به ممنوعیت پذیرش در در واحدهای اقامتی غیر رسمی امیدواریم بتوانیم خدمتی شایسته با رعایت پروتکل های بهداشتی به زائران داشته باشیم.

او یادآور شد: با وجود افزایش قیمت کالاها و خدمات، واحدهای اقامتی هیچگونه افزایش قیمت نداشته است.

بیدخوری گفت: با توجه به افزایش حجم خدمات در حوزه اقامت و اسکان بازرسی ها به وسیله تشکل های حرفه ای گردشگری انجام خواهد شد.

منبع: همگردی
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 461

به "اعلام کاهش 40 درصدی ورود مسافران به مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام کاهش 40 درصدی ورود مسافران به مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید