اختصاص یک میلیارد ریال برای کاوش در دهستان سادات محمودی کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش اهدا بلاگ، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک میلیارد ریال برای انجام فصل دیگری از کاوش های باستان شناسی در منطقه ده پایین دهستان تاریخی سادات محمودی در شهرستان دنا پیش بینی شده است.

اختصاص یک میلیارد ریال برای کاوش در دهستان سادات محمودی کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد، مجید صفایی روز چهارشنبه هفتم خردادماه، اضافه کرد: در گورهای تاریخی دهستان تاریخی سادات محمودی، تعدادی اشیای سفالی و ظروف مرمری کشف شده که به لحاظ تاریخی دارای اهمیت زیادی است.

او شرح داد: پیش از این مطالعات باستان شناسی در مجموعه باستانی گورستان سادات محمودی با تلاش کارشناسان باستان شناسی کشور در چند مرحله اجرا شده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویر احمد با بیان اینکه آثار کشف شده در این گورستان مربوط به هزاره دوم و سوم قبل از میلاد بوده است، گفت: اشیای کشف شده ارتباط تجاری مردم این منطقه با شرق کشور را نشان می دهد.

سکه ، ظروف سفال و فلزی مربوط به دوره های ایلامی، هخامنشی، اشکانی و ساسانی از جمله اشیای تاریخی کشف شده در کهگیلویه و بویراحمد است.

تا به امروز بالغ بر دو هزار و 600 اثر تاریخی در این استان شناسایی شده که 770 اثر آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 234

به "اختصاص یک میلیارد ریال برای کاوش در دهستان سادات محمودی کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص یک میلیارد ریال برای کاوش در دهستان سادات محمودی کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید