آپارتمان های کمیاب در بازار

به گزارش اهدا بلاگ، کمیاب ترین گروه سنی آپارتمان در بازار مسکن طی یک ماه اخیر، واحدهای نوساز و کلید نخورده بوده است.

آپارتمان های کمیاب در بازار

به گزارش دنیای اقتصاد، رکود ساختمانی فراگیر در مرکز همچنان ادامه دارد و تنها فعالان ساخت و ساز در بافت فرسوده با سفارش کار روبه رو هستند. در سایر نواحی بازار مسکن تقاضای ساخت وساز بسیار اندک است و سازنده ها نیز خود تمایلی به خرید زمین و سرمایه گذاری فردی برای تخریب و نوسازی نشان نمی دهند. این عدم تمایل نشات گرفته از ناتوانی سازنده ها در فروش واحدهای تکمیل شده است؛ موضوعی که در طول دو سال اخیر به شکل ملموس با آن روبرو بوده اند و همچنان مانع اولیه رونق ساخت و ساز محسوب می گردد.

سازنده های قدیمی بازار مسکن این روزها به دو علت تمایلی به آغاز پروژه تازه نشان نمی دهند. گروهی به علت اینکه با توجه به بضاعت متقاضیان مصرفی خرید مسکن نتوانسته اند واحدهای تکمیل شده نوساز از ساخت و ساز یکی، دو سال اخیر را بفروشند، نقدینگی لازم برای آغاز سرمایه گذاری ساختمانی تازه را ندارند و گروه دیگر تمایلی به فروش واحدهای قبلی نشان نمی دهند، چراکه معتقدند امن ترین بازار برای حفظ ارزش سرمایه آنها همچنان بازار ملک است و علتی برای فروش ملک خود نمی بینند. این شرایط سبب شده واحدهای نوساز و کلید نخورده به فایل های کمیاب بازار مسکن به ویژه در منطقه ها میانه مثل چهار و پنج تبدیل گردد.

در منطقه ها میانه شهر معدود واحدهای نوساز فایل شده برای فروش از جنس تک فروشی هستند، به این ترتیب که سازنده با توجه به احتیاج مالی خود برای آغاز پروژه سفارشی تازه احتیاجمند نقدینگی بوده و حاضر شده یکی از چند واحد آماده فروش را به بازار عرضه کند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 آذر 1401 بروزرسانی: 9 آذر 1401 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1367

به "آپارتمان های کمیاب در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آپارتمان های کمیاب در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید