شروع نوسازی خوابگاه های دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش اهدا بلاگ، پویش نوسازی خوابگاه های دانشگاه صنعتی شریف با هدف نوسازی حدود 1000 اتاق در خوابگاه های این دانشگاه راه اندازی شد.

شروع نوسازی خوابگاه های دانشگاه صنعتی شریف

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، این دانشگاه میزبان جمعی از فارغ التحصیلان بود تا پویش نوسازی خوابگاه ها در دانشگاه را آغاز کند.

در ابتدای این مراسم که در محل خوابگاه طرشت 3 برگزار گردید. فلاح دبیر کل انجمن فارغ التحصیلان به تشریح مأموریت انجمن فارغ التحصیلان و اهمیت حمایت از دانشگاه پرداخت.

سپس فاطمی زاده، معاون دانشجویی دانشگاه، شرایط خوابگاه ها را بیان نمود و اذعان داشت: در حال حاضر بیش از چهار هزار نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در هزار اتاق ها و سوئیت های خوابگاهی دانشگاه با قدمت متوسط بیش از 30 سال ساکن هستند. همین طور فضاهای ورزشی و مطالعاتی خوابگاه ها نیز نیازمند توسعه است تا بتوان امکانات رفاهی مطلوب و درخور آینده سازان این کشور را فراهم کرد.

در ادامه آراستی، رئیس مرکز برنامه ریزی راهبردی و توسعه منابع دانشگاه، ضمن اعلام برنامه نوسازی خوابگاه ها در دانشگاه گفت: دانشگاه در نظر دارد تا سال 1403 تمامی خوابگاه های خود را نوسازی و بازسازی کند. باوجود کاهش 1500 درصدی بودجه سرانه دانشگاه از زمان تأسیس تا به امروز، این مهم بدون حمایت نیک اندیشان محقق نمی گردد. دانشگاه در گام نخست با هدف تأمین هزینه های بازسازی 100 اتاق در امسال، این موضوع را با دانش آموختگان دوره های اول تا دهم به عنوان فرزندان عظیم خانواده دانشگاه صنعتی شریف مطرح نموده است تا با تشکیل ستادی از میان ایشان، راهبری این موضوع توسط فارغ التحصیلان صورت گیرد و سایر دانش آموختگان و نیکوکاران نیز با این حرکت اثرگذار و ماندگار همراه شوند. این پویش همچنین می تواند بهانه ای برای ارتباط پایدارتر و مؤثرتر با فارغ التحصیلان و حامیان دانشگاه باشد.

در ادامه مراسم فاطمی، معاون اداری اقتصادی دانشگاه طی سخنانی از جایگزینی 144 پنجره دوجداره در خوابگاه ها توسط دانشگاه شریف برای آغاز این پویش اطلاع داد.

سپس نشستی با حضور فروزنده طبیبی، شاهرخ امیرابراهیمی، احمد تفقدی، امین اله حاجی رسولی ها، علی اکبر سهیلی، محمود شیری، سعید علا پور، علی نقی مشایخی، میر فرید مصطفوی، علیرضا مقصودی و سید محمدعلی هاشمی از فارغ التحصیلان دوره اول تا دهم، به منظور آنالیز چگونگی تشکیل ستاد بازسازی و شیوه راهبری آن تشکیل شد.

مشایخی این حرکت را اشاعه دهنده فرهنگ نیکوکاری دانست و اضافه نمود: در شرایط کنونی بدون حمایت فارغ التحصیلان و نیکوکاران، دانشگاه به سختی می تواند به مأموریت خود که پیشرفت کشور است جامه عمل بپوشاند.

مدعوین نشست با ارائه مثال هایی از موسسه های خیریه کشور که با شفافیت اقتصادی و عملکرد درست توانسته اند اعتماد عمومی را به سمت خود جلب نمایند، بر برنامه ریزی درست و شفافیت در اجرا برای موفقیت این پویش تأکید کردند. همچنین ایجاد بستر مناسب برای مشارکت فارغ التحصیلان را رمز موفقیت این پویش دانستند و اضافه نمودند: سابقه نیکوکاری در میان فارغ التحصیلان دانشگاه وجود دارد که نمونه آن ساخت مدرسه ای در استان سیستان و بلوچستان است.

لازم به ذکر است در این مراسم؛ فروزنده طبیبی هزینه نوسازی و بازسازی یک اتاق چهار نفره، احمد تفقدی یک اتاق چهار نفره، نصر اله محمدحسین فلاح یک اتاق چهار نفره، علی نقی مشایخی یک اتاق چهار نفره، میر فرید مصطفوی یک اتاق چهار نفره، علیرضا مقصودی یک اتاق چهار نفره، علی نظری 6 اتاق چهار نفره و 6 اتاق شش نفره، احمد مرشدیان مبلغ 50 میلیون ریال را بر عهده گرفتند.

در انتها مراسم نیز حاضرین در جلسه از اتاق بازسازی و نوسازی شده نمونه بازدید کردند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 173

به "شروع نوسازی خوابگاه های دانشگاه صنعتی شریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع نوسازی خوابگاه های دانشگاه صنعتی شریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید