چند توصیه به داوطلبان در آستانه کنکور

به گزارش اهدا بلاگ، خبرنگاران/خوزستان یک مشاور کنکور گفت: در زمان آزمون کنکور بهتر است داوطلب سؤالات آزمون های عمومی را از درسی که آمادگی کامل دارد، شروع و هنگام پاسخگویی به سؤالات، زمان را مدیریت کند.

چند توصیه به داوطلبان در آستانه کنکور

مجتبی احمدی در گفت وگو با خبرنگاران در مورد نکاتی که داوطلبان کنکور سراسری باید در روزهای آخر مانده به برگزاری آزمون رعایت نمایند، اظهار کرد: در حال نزدیک شدن به کنکور سراسری هستیم. همه می دانیم که یکی از راه های رسیدن به موفقیت، کنکور است اما این روزها به دلیل اهمیت این آزمون داوطلبان دچار استرس هستند؛ البته استرس واکنش طبیعی به این آزمون است اما اگر این اضطراب غیرقابل کنترل باشد می تواند مشکلاتی ایجاد کند و حتی بر نتیجه کنکور نیز مؤثر باشد.

وی اضافه کرد: یکی از اصلی ترین دغدغه های داوطلبان این است که کلاس های درس را به صورت مجازی گذرانده اند و حالا باید در آزمون سراسری حضوری شرکت نمایند و فکر می نمایند که این مسئله به نفع آنها نیست و بر نتیجه کنکورشان مؤثر است. اما یادمان باشد که اگر کنکور حضوری است و کلاس ها مجازی، این شرایط برای همه یکسان است. پس اگر این شرایط برای یک داوطلب سخت است برای دیگران نیز همین گونه است. در واقع همه در یک شرایط قرار دارند پس نیازی به وارد کردن استرس نیست.

وی توضیح داد: داوطلبان به این نکته توجه نمایند که تراز در کنکور کاملا رقابتی است یعنی اگر فرض کنیم همه داوطلبان ادبیات فارسی را 20 درصد زده باشند و تنها یک نفر 22 درصد بزند، این فرد رتبه اول ادبیات فارسی را کسب می نماید. پس این شرایط خیلی تأثیرگذار نیست و نیازی به نگران شدن ندارد.

این مشاور کنکور در ادامه با اشاره به راهکارهای عملی پیش از برگزاری کنکور، گفت: توکل به خدا به داوطلب قوت قلب می دهد و او را نسبت به آینده امیدوار می نماید. همچنین خواب کافی و تغذیه مناسب چند روز پیش از کنکور می تواند یاری نماینده باشد. داوطلبان سعی نمایند در طول روز 8 ساعت خواب را داشته باشند و از مصرف فست فودها خودداری نمایند و صبحانه را پیش از ساعت 8 صبح میل نمایند. شب قبل از کنکور حتماً به اندازه کافی بخوابند، پیش از خارج شدن از منزل همه وسایل موردنیاز از قبیل مداد، تراش، پاک کن، چند عدد ماسک، آب، شکلات و ... را همراه خود داشته باشند. همچنین بهتر است روز قبل از کنکور مکان برگزاری آزمون را بشناسند و به گونه ای زمان را مدیریت نمایند که نیم ساعت پیش از شروع کنکور در محل برگزاری آزمون باشند.

این مشاور کنکور در ادامه با اشاره به راهکارهای عملی هنگام برگزاری کنکور سراسری توضیح داد: بهتر است داوطلب سؤالات آزمون های عمومی را از درسی که آمادگی کامل دارد شروع کند، هنگام پاسخگویی به سؤالات زمان را مدیریت کند، داوطلبان توجه نمایند که در برگه پاسخ به سؤالات جابه جا جواب ندهند. همچنین نیازی نیست خود را ملزم نمایند که همه سؤالات را پاسخ دهند. در عوض باید به سؤالاتی که یقین دارند و مطمئن هستند که درست هستند پاسخ بدهند.

وی بیان کرد: بهتر است داوطلب هنگام آزمون توجهی به دیگر داوطلبان نداشته باشد، خود را با دیگر داوطلبان مقایسه نکند و مشغول پاسخگویی به سؤالات خود باشد. همه ما بر اساس استعداد و توانایی های خود مطالعه کردیم بنابراین نتیجه نیز بر این اساس است.

احمدی با بیان اینکه داوطلبان سعی نمایند یک روز پیش از کنکور دست از مطالعه بکشند و زمان خود را در کنار خانواده بگذرانند، اضافه کرد: توصیه می گردد والدین حتماً با فرزندان شان همراهی نمایند و نتیجه گرایی را کنار بگذارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 901

به "چند توصیه به داوطلبان در آستانه کنکور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند توصیه به داوطلبان در آستانه کنکور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید