دلیل قطعی آب خوزستان، سیستان و بلوچستان و کرج در چند روز گذشته چه بود؟

به گزارش اهدا بلاگ، هاشم امینی در گفت وگویی اضافه نمود: بخشی از محلات در خوزستان و در حاشیه شهر اهواز و روستای ملاشیه که سال ها است قطعی آب دارند با مشکل روبرو شده بودند، اما با اقدام هایی که انجام شد مشکل کم آبی و یا بی آبی این روستا حل می گردد.

دلیل قطعی آب خوزستان، سیستان و بلوچستان و کرج در چند روز گذشته چه بود؟

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: تا به امروز تقریباً 70 درصد مشکل این روستا حل شده و تا هفته آینده کل مشکل آب ملاشیه حل می گردد.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری آبفای کشور اعلام نمود: مشکل دیگر این است که 80 درصد از انشعاب های حاشیه خوزستان هم غیرقانونی است؛ با این وجود آب این منطقه ها به صورت 24 ساعته وصل است.

قطعی آب سیستان و بلوچستان

امینی گفت: از آبان سال گذشته یک برنامه منظم برای تأمین آب سیستان و بلوچستان داشته ایم، مردم این استان نگران تامین آب خود برای بعد از اینکه چاه نیمه ها را از دست بدهیم، نباشند و در این استان مسئله ای برای تأمین آب نخواهیم داشت.

وی افزود: پنجشنبه و آدینه به علت مسئله ای که در یکی از ایستگاه های پمپاژ داشتیم 24 ساعت با مشکل آب در سیستان و بلوچستان روبرو شدیم؛ اما با اقدام های صورت گرفته، آب آن ها وصل شد.

قطعی آب کرج

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری آبفای کشور افزود: شهر کرج در سه تا چهار روز گذشته به علت نوسان برق با مشکل پمپاژ آب روبرو شد که با برق اضطراری انرژی مورد احتیاج آن ها تأمین شد، اما از روز گذشته با پایداری شبکه برق مشکل خاصی برای تأمین آب کرج نداریم.

امینی با بیان اینکه فقط به صورت نقطه ای با مشکلاتی روبه رو هستیم، اعلام نمود: با پایداری شبکه برق و در مدار قرار گرفتن سایر منابع فراوری، در روز های آینده مسئله ای در تأمین آب کرج و حاشیه آن نخواهیم داشت.

قطعی آب تهران

وی درباره قطعی آب تهران نیز گفت: به طورکلی در شبکه های آب به صورت موردی حادثه داریم و این امر باعث می گردد مردم چند ساعتی با قطعی آب روبه رو شوند، اما مشکل اساسی در تأمین آب وجود ندارد.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری آبفای کشور ادامه داد: قطعی آب برنامه ریزی شده به هیچ عنوان نداریم و برنامه ریزی نموده ایم که تابستان گرمی که داریم را به نحوی پشت سر بگذاریم که کمترین مشکل برای هم وطنان به وجود آید.

منبع: فرارو
انتشار: 22 تیر 1402 بروزرسانی: 22 تیر 1402 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1466

به "دلیل قطعی آب خوزستان، سیستان و بلوچستان و کرج در چند روز گذشته چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل قطعی آب خوزستان، سیستان و بلوچستان و کرج در چند روز گذشته چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید