سرنوشت 27 پورشه ای که از مزایده خارج شدند ، توضیحات سازمان اموال تملیکی

به گزارش اهدا بلاگ، معاون بهره برداری و فروش اموال منقول سازمان اموال تملیکی با اشاره به خروج 58 خودرو به علت مغایرت در اطلاعات از مزایده خودروهای رسوبی خاطرنشان کرد که با بازدید از این خودروها و برطرف مغایرت ها در دور نو مزایده، تکلیف این خودروها نیز مشخص می گردد.

سرنوشت 27 پورشه ای که از مزایده خارج شدند ، توضیحات سازمان اموال تملیکی

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، سعید غلامی باغی با رد شایعات درباره خروج خودروها و پورشه های رسوبی از مزایده شماره 565 سازمان فروش اموال تملیکی خاطرنشان کرد: 58 خودرو به علت مغایرت در اطلاعات، قبل از رمزگشایی پیشنهادها متقاضیان از مزایده خارج شدند.

وی در خصوص خودروهایی که به علت مغایرت حذف شده بودند، گفت: این خودروها شامل پورشه و BMW است و ممکن است از سایر برندها نیز به آنها اضافه گردد چرا که همچنان برندگان مزایده فوق العاده قبلی فرصت دارند تا وجه خود را تکمیل نمایند.

معاون جمع آوری و فروش سازمان اموال ادامه داد: از 31 خودرویی که در مازندران برای مزایده مطرح شده بود، 27 خودرو به علت مغایرت تعداد سیلندر بین خودروی 4 سیلندر و 6 سیلندر که در قیمت تأثیرگذار است از مزایده حذف شدند و تنها 4 مورد مغایرتی نداشته اند.

وی ادامه داد: کارشناسان دادگستری که خودروها را بازدید نموده بودند تعداد سیلندرها را به اشتباه ثبت نموده بودند و برای آنکه حقوقی از خریداران و دولت تضییع نگردد، بر اساس قانون باید پارتی های موردنظر را باطل و در مزایده بعدی مطرح کنیم که این اقدام از سوی سازمان اموال تملیکی صورت گرفته است.

غلامی اعلام کرد: قرار است از این خودروها که در بندر نوشهر است، بازدید گردد و با اقداماتی که انجام می گیرد، دیگر شاهد مغایرت یا بروز مشکل در فرایند مزایده این خودروها نباشیم.

وی با تأکید بر اینکه مواردی که سبب ابطال پارتی می گردد، عبارت است از مغایرت در مدل، رنگ و تعداد سیلندر، اظهار کرد: در صورتی یک شماره بدنه موتور، شاسی و یا موارد این چنینی به اشتباه جابه جا گردد، هیچ ارتباطی به ارزش خودرو ندارد، اما اگر مدل خودرو، رنگ و یا تعداد سیلندرهای آن به اشتباه ثبت شده باشد، به طور قطع بر روی قیمت خودرو تأثیر خواهد داشت.

به گفته وی، هر عاملی که منجر به تضییع حقوق دولت و یا خریداران می گردد، حتماً حذف خواهد شد.

غلامی با تأکید بر اینکه اعلام برندگان روز 16 مهر (شنبه) انجام شد، گفت: برندگان اول سه روز مهلت داشتند تا وجه خود را تکمیل نمایند، برندگان دوم نیز تا روز 22 مهر (باتوجه به یک روز تعطیلی) فرصت دارند تا وجه خود را تکمیل نمایند.

بر اساس این گزارش، دور دوم مزایده خودروهای خارجی به جای مانده در روزهای آینده آغاز می گردد و از روز 26 مهرماه بازدید عموم از خودروهای خارجی مزایده شماره 566 امکان پذیر خواهد بود. زمان بازگشایی پیشنهادها نیز روز سوم آبان است. عمومی مردم؛ مانند مزایده قبلی می توانند در این مزایده شرکت نمایند و خودروها همه شماره گذاری ملی خواهد شد.

متقاضیان می توانند در سایت ستاد دولت ثبت و امضای الکترونیکی دریافت نمایند و پس از بازدید از خودروها در مزایده شرکت نمایند.

  • زمان دور دوم مزایده خودروهای خارجی اعلام شد | شرایط شرکت در دور دوم مزایده
  • واکنش سازمان اموال تملیکی به خروج پورشه های لوکس از مزایده خودرو | حذف خودرو به علت مغایرت اسمی و اشتباه تایپی؟
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مهر 1401 بروزرسانی: 23 مهر 1401 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1350

به "سرنوشت 27 پورشه ای که از مزایده خارج شدند ، توضیحات سازمان اموال تملیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت 27 پورشه ای که از مزایده خارج شدند ، توضیحات سازمان اموال تملیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید