زمستان واقعی در راه مسکو

به گزارش اهدا بلاگ، مرکز آب و هواشناسی روسیه پیش بینی کرد که زمستان واقعی از 9 مارس (19 اسفند) به مسکو می آید و تا آخر این ماه (11 فروردین) ادامه خواهد یافت.

زمستان واقعی در راه مسکو

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش روز شنبه ایرنا رومن ویلفند مدیر علمی مرکز آب و هواشناسی روسیه گفت: انتظار می رود در منطقه پایتخت بارش برف ادامه یابد و دما در روز به 8 تا 13 درجه زیر صفر و در شب به 19 درجه زیر صفر برسد .

مرکز هواشناسی روسیه پیش بینی کرد ورود بهار در روسیه به دلیل سرد بودن غیرطبیعی هوا در آستانه آخرین فصل زمستان بر اساس شرایط آب و هوایی برای چند هفته به تعویق می افتد.

مدیر علمی مرکز آب و هواشناسی روسیه گفت: آغاز تغییرات آب و هوایی که معمولاً در 27 مارس (7 فروردین) رخ می دهد سال جاری با دو هفته تاخیر به 10 روز اول آوریل (12 تا 22 فروردین) منتقل می گردد.

وی همچنین گفت که زمستان سال جاری در روسیه طی 10 سال گذشته سردترین زمستان بوده است.

مدیر علمی مرکز آب و هواشناسی روسیه شرح داد زمستان برای اولین بار از سال 2011 در این کشور بسیار سرد بوده است بطوریکه دمای فوریه به ویژه در قلمرو آسیایی فدراسیون روسیه پایین تر از حد متوسط بود .

به گفته رومن ویلفند مدیر علمی مرکز آب و هواشناسی روسیه، در 13 فوریه(25 بهمن) بیشترین برف در یک روز بارید که در 142 سال گذشته بیسابقه بود.

براساس پیش بینی مرکز هواشناسی فوبوس روسیه در ماه مارس (11 اسفند 99 تا 11 فروردین 1400) بارش برف ادامه می یابد و ذوب شدن بارش برف در شهر در اواسط ماه آوریل (12 فروردین تا 10 اردیبهشت) و در جنگل های مسکو در اوایل ماه مه (اواسط اردیبهشت) اتفاق می افتد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 715

به "زمستان واقعی در راه مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمستان واقعی در راه مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید