خبرنگاران بیش از یک میلیون تن کالا از گمرک باشماق ترانزیت شد

به گزارش اهدا بلاگ، سنندج - خبرنگاران - مدیرکل گمرکات کردستان گفت: پارسال یک میلیون و 626 هزار تن کالا از گمرک باشماق مریوان تنها مرز ترانزیتی این استان، ترانزیت شد.

خبرنگاران بیش از یک میلیون تن کالا از گمرک باشماق ترانزیت شد

بختیار رحمانی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: یک میلیون و 626 هزار تن کالا به ارزش چهار میلیارد و 173 میلیون دلار از گمرک باشماق سال گذشته ترانزیت خارجی مبدا، خارجی مقصد و ترانزیت داخلی مبدا اجرا شده است.

وی اضافه کرد: مجموع ترانزیت اجرا شده در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن از نظر وزنی 44 درصد کاهش و از لحاظ ارزش ریالی 47 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرکات کردستان افزود: از میزان کل ترانزیت اجرا شده یک میلیون و 82 هزار تن به ارزش سه میلیارد و 411 میلیون دلار ترانزیت خارجی مقصد بوده است.

رحمانی پور یادآور شد: سال گذشته گمرک باشماق مریوان در بین 57 گمرک کشور رتبه دوم ترانزیتی مقصد را به خود اختصاص داد.

وی تاکید کرد: 2 میلیون و 343 هزار و 572 تن کالا به ارزش یک میلیارد و 339 هزار و 49 دلار در این مدت (سال 98) از گمرکات استان به خارج از کشور صادر شد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه آن در سال 97 از نظر وزنی 19 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرکات کردستان گفت: در این مدت، 40 هزار و 48 تُن کالا به ارزش 43 میلیون و 868 هزار و 729 دلار از طریق گمرکات استان کردستان وارد کشور شده است.

گمرک باشماق مریوان تنها مرز ترانزیتی استان است که هم ترانزیت داخلی و خارجی مبداء و هم ترانزیت خارجی مقصد در آن انجام می شود.

گمرکات استان کردستان با شعبه های فعال در سنندج، باشماق مریوان، سیرانبند بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می کند.

گمرک سیرانبند و باشماق از مرزهای گمرکی فعال رسمی و بین المللی استان هستند و گمرک مریوان در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 148

به "خبرنگاران بیش از یک میلیون تن کالا از گمرک باشماق ترانزیت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیش از یک میلیون تن کالا از گمرک باشماق ترانزیت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید