برقراری اولین رومینگ بین المللی 5G به وسیله ایرانسل

به گزارش اهدا بلاگ، ایرانسل، اولین ارائه دهندۀ اینترنت نسل پنج تلفن همراه (5G) در ایران، نخستین ارائه دهندۀ خدمات رومینگ بین الملل 5G نیز، شد.

برقراری اولین رومینگ بین المللی 5G به وسیله ایرانسل

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، مشترکان اولین ارائه دهندۀ اینترنت نسل پنج تلفن همراه (5G) که قصد سفر به کشور های امارات متحدۀ عربی، چین و تایلند را دارند، می توانند از خدمات رومینگ اینترنت پرسرعت 5G ایرانسل، در این کشورها، استفاده نمایند.

اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، اولین ارائه دهندۀخدمات رومینگ بین الملل نسل پنج (5G) است که امکان استفاده از این خدمت را در اپراتور های DU امارات متحده عربی، اپراتور China Mobile چین و اپراتور AIS تایلند فراهم نموده است. به زودی کشور های دیگری به مجموعۀ رومینگ 5G ایرانسل، اضافه خواهند شد.

مشترکانی که قصد استفاده از اینترنت رومینگ پر سرعت 5G ایرانسل را دارند، می توانند پیش ازخروج از مرز های ایران، به وسیله سوپراپلیکیشن ایرانسل من یا شماره گیری کد دستوری #1111*، اقدام به فعال سازی خدمات رومینگ بین الملل نمایند. لغو این خدمات نیز به وسیله شماره گیری همین کد دستوری انجام می گردد. اگرچه در زمان حضور مشترک در مرز های ایران، همیشه تعرفه های عادی برای مشترک محاسبه می گردد و تنها در صورت خروج مشترک از کشور و قرار گرفتن در منطقه ها تحت پوشش اپراتور های طرف قرارداد، تعرفه های رومینگ محاسبه خواهد شد.

ایرانسل تا کنون به عنوان پرچمدار توسعه رومینگ بین المللی، بین اپراتور های ایرانی، سرویس رومینگ بین المللی نسل دو و سه (2G و 3G) خود را با 272 اپراتور و در 131 کشور و سرویس رومینگ بین المللی نسل چهار (4G) را با 126 اپراتور و در 66 کشور، برقرار نموده است.

پیش از این، ایرانسل، ظهر 10 آذرماه امسال، هشتمین سایت 5G خود و اولین سایت 5G دولت سیزدهم را با حضور دکتر عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، روی فرکانس تازه 2.3 گیگاهرتز در شهر اندیشه، واقع در استان البرز، راه اندازی کرد. هفت سایت دیگر نسل 5G ایرانسل نیز، سال 99 در استان های تهران، شیراز، هرمزگان و خراسان رضوی، راه اندازی شده بود.

ایرانسل، در روز اول مرداد 1400 و همزمان با نخستین سالروز راه اندازی تجاری شبکۀ نسل پنج خود، پیروز شد تا بار دیگر، رکورد سرعت اینترنت در ایران را به نام خود ثبت کند و در حضور رسانه، به سرعت 3.909 گیگابیت بر ثانیه، در شبکۀ واقعی و تجاری نسل پنج، دست یابد.

ایرانسل هم اکنون، با داشتن هشت سایت تجاری نسل پنج (5G)، بیشترین تعداد سایت های تجاری 5G در ایران را دارد و در صورت برطرف دغدغه های تعرفه و تخصیص فرکانس، آماده است تا برنامۀ توسعۀ شبکۀ نسل پنج خود را با سرعتی بیش از پیش، در ایران ادامه دهد و در پی ورود نسل 5.5 تلفن همراه، به ایران است.

اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، کوشش دارد با توسعه خدمات رومینگ 5G در دیگر کشور ها و اپراتورها، تجربۀ بهره گیری از اینترنت پرسرعت و با کیفیت در استاندارد های جهانی را برای مشترکان خود فراهم کند.

منبع: فرارو
انتشار: 13 اسفند 1400 بروزرسانی: 13 اسفند 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1174

به "برقراری اولین رومینگ بین المللی 5G به وسیله ایرانسل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برقراری اولین رومینگ بین المللی 5G به وسیله ایرانسل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید