انتشار مهمترین اثر جیمز بالدوین پس از 70سال به فارسی

به گزارش اهدا بلاگ نشر نقش جهان، رمان با کوه در میان بگذار شاهکار جیمز بالدوین را با مقدمه تونی موریسون و ترجمه محمدصادق رئیسی منتشر کرد.

انتشار مهمترین اثر جیمز بالدوین پس از 70سال به فارسی

جیمز بالدوین (1987-1924) از بزرگ ترین نویسندگان قرن بیستم آمریکا است که با نخستین رمانش با کوه در میان بگذار نام خود را در ادبیات جهان جاودانه کرد. آن طور که خودش می ­گفت اگر قرار بود تنها یک کتاب می ­نوشت، آن کتاب، با کوه در میان بگذار بود؛ کتابی که از زمان انتشارش -1953- تا به امروز، بسیاری در ستایش آن سخن گفته اند، از جمله تونی موریسون برنده نوبل ادبیات 1993، لنگستون هیوز شاعر فقید آمریکایی، اندرو اوهاگان نویسنده آمریکایی، و آذر نفیسی نویسنده ایرانی.

امروزه از رمان با کوه در میان بگذار به عنوان یکی از کلاسیک های ادبیات آمریکا و جهان یاد می کنند، چنانچه در سال 1998، کتاب خانه مدرن آن را سی ونهمین رمان در فهرست 100 کتاب برتر انگلیسی زبان قرن بیستم قرار داد، مجله تایم در سال 2005 آن را یکی از صد رمان بزرگ قرن معرفی کرد.

این رمان یک کلاسیک آمریکایی است که بر پایه دوره کودکی جیمز بالدوین پایدار است. این داستانِ به یادماندنی، امکانات تازه­ ای در زبان آمریکایی و در شیوه درکِ آمریکاییان و دیگر مردم جهان گشود.

با کوه در میان بگذار در 280 صفحه و با قیمت چهل هزار تومان از سوی نشر نقش جهان منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 177

به "انتشار مهمترین اثر جیمز بالدوین پس از 70سال به فارسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار مهمترین اثر جیمز بالدوین پس از 70سال به فارسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید